Stal Rzeszów najlepsza w Pucharze Polski

47
DSC5544

 DSC5544

Stal Rzeszów okazała się najlepsza w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2015/16 na szczeblu Podokręgów Rzeszów – Dębica. W finale rozegranym 27 kwietnia w Wiśniowej trzecioligowcy pokonali miejscowego Wisłoka 2–1. Dwie bramki dla drużyny Marcina Wołowca zdobył Piotr Prędota. Honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył Bartosz Zajchowski.
Stal zadała pierwszy cios w 64. minucie. Piotr Prędota, pomimo asysty obrońców znalazł się w dogodnej sytuacji przed polem karnym i uderzył nie do obrony. Jednak już dwie minuty później było 1-1. Wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Bartosza Zajchowski – ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności – skutecznie zamknął akcję miejscowych. Wydawało się, że Wisłok pójdzie za ciosem. Zagrozić bramce Stali próbowali m.in. Waldemar Złotek i Marcin Borowczyk, ale wynik nadal pozostawał remisowy. Aż do 79. minuty. Wówczas to okres przewagi trzecioligowca zakończył się bramką. Rzut rożny egzekwował Łukasz Szczoczarz, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Piotr Prędota i strzałem głową nie dał żadnych szans Dziokowi.
Okazały Puchar za zwycięstwo wręczył prezes Podokręgu Tadeusz Kulik, a gratulacje składali także wiceprezesi Podkarpackiego ZPN – Wojciech Zając i Wiesław Lada oraz członek Zarządu i przewodniczący Komisji Gier Podokręgu Rzeszów – Kamil Hajduk. Oprócz pucharów i medali zwycięzcy otrzymali także komplet strojów, a pokonani – piłki treningowe.
W półfinale Stal Rzeszów zmierzy się ze zdobywcą trofeum w Podokręgu Stalowa Wola – Strzelcem Dąbrowica. Mecz zaplanowano na 11 maja.

 DSC5517 DSC5529 DSC5524 DSC5536