Prezes Golba gościł u marszałka Ortyla

50
IMG 9675

IMG 9675

Wzajemna współpraca na wielu płaszczyznach, była głównym tematem środowego spotkania Mieczysława Golby prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z Władysławem Ortylem Marszałkiem Województwa Podkarpackiego.

– Siedziby obu instytucji sąsiadują ze sobą i nie sposób było nie odwiedzić Pana Marszałka – żartował prezes Golba. – Nasz związek podejmuje szereg inicjatyw mających na celu podniesienie poziomu piłki nożnej na Podkarpaciu. Zastanawiamy się jak pomóc naszym najlepszym zespołom, by przebijały się do najwyższych klas rozgrywkowych. gdzie naprawdę mogą liczyć na solidne wsparcie finansowe ze strony PZPN i sponsorów tych rozgrywek. Problem polega na tym, jak tam się dostać, bo konkurencja jest spora. A nikogo nie trzeba przekonywać, że zespół w ekstraklasie nakręca koniunkturę na futbol w całym regionie i korzystają z tego także inne zespoły. Dlatego szukany różnych źródeł pomocy, także u władz wojewódzkich i samorządowych – dodał prezes Podkarpackiego ZPN.
Mieczysław Golba przedstawił też marszałkowi Ortylowi iinne projekty nad jakimi pracuje obecnie Podkarpacki ZPN. – Jako związek wojewódzki zrzeszamy blisko 700 klubów, jesteśmy jednym z największych w Polsce. To pokazuje jak wielką popularnością cieszy się u nas ta dyscyplina. Pracujemy nad wieloma aspektami działalności, by także pod względem sportowym liczyć się na arenie krajowej. Chcemy by nasza młodzież miała jak najlepsze warunki do piłkarskiego rozwoju – tłumaczył prezes Golba.
Marszałkowi Władysławowi Ortylowi podczas spotkania towarzyszyli wicemarszałek Maria Kurowska, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz sekretarz województwa Lesław Majkut. – Życzę prezesowi Golbie powodzenia w kierowaniu Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej. Pamiętamy znakomite lata, gdy podkarpackie zespoły nadawały ton rywalizacji w najwyższych klasach rozgrywkowych. Mamy nadzieję, że niebawem znów pojawią się one w krajowej elicie – powiedział Władysław Ortyl, przekazując prezesowi Golbie specjalną piłkę z logo Podkarpacia.
W spotkaniu wzięli udział także wiceprezesi Podkarpackiego ZPN: Henryk Sowa, Jacek Adamski, Wiesław Lada, Mariusz Szymański i Wojciech Zając.

01

Fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski (2)