Nasze zespoły jadą zdobyć Stadion Narodowy i Puchar Tymbarku

45
5379 fot.a.kraszewski

5379 fot.a.kraszewski
Bieniaminek Krosno (U-10), UKS Orlik Harasiuki (U-12) wśród dziewcząt oraz AP Stalowa Wola (U-10) i SMS Mielec (U-12) to zespoły, które będą reprezentować nasz region w Warszawie na ogólnopolskim finale XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Stawką ich zmagań jest udział w wielkim finale, który 2 maja zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym, a w przypadku zwycięstwa Puchar Tymbarku, spotkanie z reprezentacją Polski oraz zaproszenie na mecz towarzyski z Holandią rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku.
– Gorąco kibicujemy naszym drużynom i bardzo w nie wierzymy. Nasze młode piłkarski i piłkarze zagrają z najlepszymi rówieśnikami z całej Polski. Na pewno na ich tle pokażą się z jak najlepszej strony. Przede wszystkim zaś życzymy im jak najlepszej zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń – powiedział Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
Zanim młodzi piłkarze wybiegną na boiska, w sobotę 30 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie i losowanie grup na Placu Defilad w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia dzieci rozpoczną rywalizację sportową, rozgrywając na boiskach treningowych Legii i Agrykoli pierwsze mecze grupowe. Kolejne mecze fazy grupowej oraz pucharowej zostaną rozegrane w niedzielę 1 maja na tych samych obiektach.
– To wspaniałe, że Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kończy się właśnie w tym miejscu i w takiej oprawie, tuż przed finałem Pucharu Polski. Nie mówmy jednak, że to koniec turnieju. Rozbudzona pasja do piłki nożnej będzie dla wielu młodych chłopców i dziewczynek zachętą do zdrowego trybu życia, a dla kilku z nich może się okazać początkiem wielkiej piłkarskiej kariery. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomity moment, aby zakochać się w piłce nożnej na całe życie. Zostać zawodowym piłkarzem, a jeżeli nie, to kibicem lub kimś, kto sport wspiera. Już nie mogę się doczekać wielkiego finału na Narodowym – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Pamiętam jak byłem na ostatnim finale w Warszawie. Mam wiele niezapomnianych chwil z tym Turniejem bo jako dziecko również w nim uczestniczyłem. Turniej bardzo się rozwinął – przychodzimy na finały Turnieju i są rozgrywane na Stadionie PGE Narodowym z pięciotysięczną publicznością, naprawdę fantastyczne uczucie. Tylko życzyć tym chłopakom by dalej się rozwijali i cieszyli się z tego, że mają przyjemność i okazję grać na takich stadionach – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski oraz Ambasador Turnieju.
Transmisja w internecie
Ci, którzy nie znajdą się 2 maja na PGE Narodowym, będą mogli obejrzeć finałowe mecze Turnieju za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.zpodworkanastadion.pl orazwww.laczynaspilka.pl.