Prezes Golba podziękował uczestnikom Turnieju Trzech Narodów

43
DSC5350

 DSC5350

– Podkarpacie i Krosno okazało się szczęśliwe dla naszej reprezentacji, która wygrała Turniej Trzech Narodów. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta biało-czerwonych w naszym regionie w tym roku – powiedział Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Na konferencji podsumowującej turniej byli obecni Bartłomiej Zalewski trener reprezentacji Polski do lat 15 i Radosław Gilewicz ambasador tej drużyny z ramienia PZPN. – Cieszymy się, że mogliśmy tutaj przyjechać i w bardzo dobrych warunkach trenować i rozgrywać mecze. Dały nam one znakomity materiał co do oceny przydatności do kadry poszczególnych piłkarzy. Niektórzy na tym zgrupowaniu i turnieju przełamali się i potwierdzili, że warto na nich stawiać. Jednym z przykładów jest Jakub Karbownik, strzelec trzech bramek z Finami. Do tej pory regularnie trafiał w swoim klubie, a na kadrze nie potrafił zdobyć bramki. Tutaj udało mu się to zrobić – powiedział trener Zalewski.
Zadowolony z pobytu w Krośnie był także Radosław Gilewicz. – Spotkaliśmy się tutaj z bardzo miłym przyjęviem. Dziękujemy Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej za stworzenie bardzo dobrych warunków dla nas – dodał ambasador reprezentacji U-15.
Prezes Golba gratulował kadrowiczom i sztabowi trenerskiemu wygrania turnieju. – Myślę, że to bardzo ważne dla tej drużyny, która jest w budowie. Wygrane zawsze dodają wiary w zwycięstwo. Jako organizatorzy robiliśmy wszystko, by nasi goście byli zadowoleni. Bardzo pomogły nam Karpaty Krosno i ich prezes Marek Penar oraz władze miasta. Można powiedzieć, że zadbaliśmy nawet o pogodę, gdy grali Polacy zawsze świeciło słońce, mimo, że w ostatnich dniach regularnie pada – żartował na koniec prezes Golba.