Finowie lepsi od Słowaków

78
DSC4940

 DSC4940

Piłkarze reprezentacji Finlandii do lat 15 pokonali w czwartek swoich rówieśników z Słowacji. Był to drugi mecz Turnieju Trzech Narodów, który rozgrywany jest w Krośnie.

Przed meczem wyżej stały akcje naszych południowych sąsiadów, tym bardziej, że w środę Skandynawowie wyraźnie przegrali z Polakami (0-5). Wysoka porażka nie załamała jednak gości z północy Europy. Przeciwnie, od początku spotkania widać było więcej determinacji w ich grze. Na początku drugiej połowy, gdy jeden z rywali otrzymał czerwoną kartkę, dodało im to dodatkowego animuszu i w końcu dopięli swego, strzelając zwycięzką bramkę.
Po zakończeniu meczu gościom ze Skandynawii za udział w Turnieju osobiście podziekował Łukasz Solski z Polskiego Związku Piłki Noznej i Jacek Adamski wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Noznej. – Było nam niezmiernie miło was u nas gościć. Mam nadzieję, że w przyszłości przyjedziecie ponownie na Podkarpacie. Serdecznie zapraszamy, a póki co życzymy dalszej pasji do podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich i realizacji sportowych marzeń – powiedział wiceprezes Adamski.

 DSC4993

Wynik meczu

FINLANDIA 1
SŁOWACJA 0
(0-0)
Strzelec bramki: Natnael Mustonen (66.)

Tabela Turnieju Trzech Narodów
1. Polska     1 3 5- 0
2. Finlandia  1 3 1- 5
3. Słowacja  1 0 0- 1

Mecz do rozegrania

15 kwietnia
Polska – Słowacja (godz. 13, stadion Karpat Krosno)

PODKARPACKI ZPN ZAPRASZA NA TURNIEJ TRZECH NARODÓW

plakat turniej