Dziś w Krośnie Polska gra z Finlandią

43
5742 mini 3

5742 mini 3
Meczem Polska – Finlandia rozpocznie się Turniej Trzech Narodów. Początek spotkania na stadionie Karpat Krosno o godz. 13:00. Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej jest pewnien wygranej biało-czerwonych.


Na boisku rywalizować będą zespoły do lat 15. Dla naszej drużyny będzie to piąty oficjalny mecz. – Jesteśmy na etapie selekcji i budowy tej reprezentacji. Starcia z tak silnymi rywalami jak Finowie są nam bardzo potrzebne. Każde kolejne takie spotaknie to weryfikacja dla moich podopiecznych. Choć to młodzi chłopcy, doskonale wiedzą co chcą w życiu robić. Każdy z nich liczy, że uda mu się w przyszłości zostać zawodowym piłkarzem. Jesteśmy po to by im pomóc z korzyścią dla reprezentacji – powiedział Bartłomiej Zalewski, trener reprezentacji U-15.
W uczeniu tajników futbolu, sztab trenera Zalewskiego wspomaga Radosław Gilewicz. Znakomity napastnik, który w przeszłości grał m.in. w Bundeslidze, jest ambasadorem tej drużyny. – Jeśli chodzi o system selekcji, sposób prowadzenia treningów, w niczym nie odbiegamy od innych krajów w Europie. Róznice pojawiają sie w tzw. materiale ludzkim, ale cały czas staramy się nadrabiać stracony dystans do tych nacji, które w tym przodują – tłumaczy Radosław Gilewicz. – Cieszymy się, że możemy zagrać w Krośnie, liczymy na gorący doping naszych kibiców. Będzie nam bardzo potrzebny – dodał ambasador reprezentacji do lat 15.
Pewną wygraną biało-czerwonych w dzisiejszym meczu obstawia Mieczysław Golba. Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej jest w tej mierze dużym optymistą. – Wydaje mi się, że nasi piłkarze nie będą zbyt gościnni i wygrają 5-0. Jeśli jednak wynik będzie brzmiał 2-0 lub 1-0 na ich korzyść, to też nie będę narzekał, ale będę chwalił tę kadrę w Polskim Związku Piłki Nożnej – żartował prezes Golba.
PODKARPACKI ZPN ZAPRASZA NA TURNIEJ TRZECH NARODÓW

plakat turniej