Prezes Golba powitał uczestników Turnieju Trzech Narodów

105
DSC4388

 DSC4388
Już w środę pierwszy mecz Turnieju Trzech Narodów. W Krośnie nasza reprezentacja do lat 15 zmierzy się z rówieśnikami z Finlandii. – Liczymy na pomoc naszych kibiców i ich gorący doping – zachęcał na wtorkowej konferencji prasowej ambasador biało-czerwonych Radosław Gilewicz.
Sztab kadry spotkał się z dziennikarzami w krośnieńskim Hotelu Nafta. Na konferencji był obecny Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który przywitał uczestników zawodów. – Bardzo się cieszę, że możemy gościć w naszym regionie reprezentację Polski oraz piłkarzy Finlandii i Słowacji, a także osoby im towarzyszące. Robimy wszystko by nasi goście czuli się u nas jak najlepiej. Trochę nam tylko pogoda nie pomaga, bo przez ostatnie opady musimy szukać boisk do treningów dla poszczególnych zespołów. Musimy bowiem oszczędzić płytę na stadionie Karpat, gdzie w ciągu najbliższych dni odbędą się trzy mecze – powiedział prezes Golba.

 DSC4382
Poszukiwania talentów trwają
Trener reprezentacji Bartłomiej Zalewski nie narzekał bynajmniej na aurę. – Ostatnio graliśmy z Irlandią i Walią na wyjeździe. Tam były podobne warunki do tych jakie zastaliśmy w Krośnie. Mogę więc zapewnić, że jesteśmy na nie przygotowani – uspokajał szkoleniowiec, który tak scharakteryzował swoją drużynę. – Jesteśmy reprezentacją typowo selekcyjną, dopiero kładziemy podwaliny pod zespół, który będzie funkcjonował przez kilka lat. W tej chwili mam grupę około 12 chłopaków, na której zamierzam oprzeć szkielet tej drużyny. Cały czas szukamy nowych kandydatów do gry w niej. Temu m.in. ma właśnie służyć turniej w Krośnie – tłumaczył trener Zalewski.
Opiekun kadry U-15 podkreślił, że na bieżąco monitorowanych jest kilkuset kandydatów do gry w jego drużynie.- Turniej Trzech Narodów to jeden z pierwszych poważnych testów dla chłopców, którzy znaleźli się w kadrze. Rywale są silni i wymagający. Mecze z nimi, na pewno nam jako trenerom dadzą dużo odpowiedzi co do możliwości naszych piłkarzy – wyjaśniał selekcjoner.

 DSC4389
Kibice mile widziani
Zarówno on jak i jego młodzi podopieczni mają okazję czerpać z doświadczenia Radosława Gilewicza. Znakomity napastnik znany z występów w Bundeslidze i lidze austriackiej jest obecnie Ambasadorem kadry do lat 15. – Bardzo cieszymy się, że mogliśmy przyjechać do Krosna. Pod względem organizacyjnym gospodarze dbają by niczego nam tutaj nie brakowało. Nie możemy się już doczekać pierwszego meczu z Finladią. Liczymy na doping naszych kibiców, którzy mam nadzieję w sporej liczbie pojawią się na stadionie Karpat – powiedział Radosław Gilewicz.
O frekwencję na meczach Turnieju oprócz Podkarpackiego ZPN starają się także zadbać władze miasta. – Zaproszenie na wszystkie spotkania skierowaliśmy przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Na boisku rywalizować będą młodzi ludzi, chcemy by ich przykład podziałał na wyobraźnię naszych dzieciaków. Może któreś z nich też w przyszłości znajdzie się w reprezentacji Polski – powiedział wiceprezydent Krosna Bronisław Baran.

PODKARPACKI ZPN ZAPRASZA NA TURNIEJ TRZECH NARODÓWplakat turniej