Biało-czerwoni dotarli do Krosna

125
DSC4307

 DSC4307

W sobotę 9 kwietnia reprezentacja Polski do lat 15 rozpoczęła przygotowania do Turnieju Trzech Narodów. Około godziny 14 biało-czerwoni zameldowali się w krośnieńskim hotelu Nafta. Jeszcze w tym samym dniu odbyli pierwszy trening.

Drużynę w imieniu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej powitali Kamil Hajduk członek Zarządu i trener Marcin Włodarski. Trener Bartłomiej Zalewski przywiózł 21 zawodników. W zespole najwięcej piłkarzy jest z Lecha Poznań i Legii Warszawa. Trzech nacodzień ćwiczy w juniorskich drużynach Bundesligi (Maik Nawrocki, Daniel Adamczyk i Kevin Rubaszewski), a jeden jest piłkarzem Evertonu (Paweł Żuk). Zgrupowanie potrwa do piątku, w jego trakcie nasz zespół w ramach Turnieju Trzech Narodów zmierzy się z Finlandią i Słowacją.

Pierwsze zajęcia młodzi piłkarze odbyli na stadionie przy ul. Bursaki. W niedzielę i poniedziałek mają zaplanowane po dwa treningi.Część z nich odbędzie się na stadionie Karpat w celu zapoznania się z obiektem na którym rozgrywane będą mecze turnieju. Rywalami naszej reprezentacji będą zespoły Finlandii i Słowacji. Skandynawowie pojawią się w Krośnie w wtorek, dzień później dojada nasi południowi sąsiedzi.

Skład reprezentacji Polski na Turniej Trzech Narodów: Kevin Rubaszewski (Borussia Monchengladbach), Paweł Żuk (Everton FC), Daniel Adamczyk (FC Koeln), Jakub Karbownik, Oskar Nowak, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Białczyk, Karol Smajdor (wszyscy Lech Poznań), Maciej Marek (Lechia Gdańsk), Konrad Matuszewski, Michał Karbownik, Maciej Rosołek, Łukasz Zjawiński (wszyscy Legia Warszawa), Mikołaj Nawrocki (BKS Lublin), Bartosz Marchewka (Rozwój Katowice), Mateusz Bogusz (Ruch Chorzów), Maik Nawrocki (Werder Brema), Piotr Zalewski (Widzew Łódź), Borys Borowiec (Zagłębie Lubin), Michał Bogacz (Zagłębie Lubin).

 DSC4315

Zajęcia z młodymi piłkarzami prowadził m.in. trener Marcin Włodarski z Podkarpackiego ZPN

Program Turnieju Trzech Narodów (Krosno, stadion Karpat)
13 kwietnia
Polska – Finlandia (godz. 13:00)
14 kwietnia
Słowacja – Finlandia (godz. 13:00)
15 kwietnia
Polska – Słowacja (godz. 15:00)

Wstęp wolny

plakat turniej