Podkarpacki ZPN zaprasza na finał Pucharu Tymbarku

111
Finaly wojewodzkie 1

Finaly wojewodzkie 1

W piątek i sobotę (8 i 9 kwietnia) obiekty MOSiR-u w Stalowej Woli zostaną opanowane przez dzieciaki rywalizaujące w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepsze zespoły z finału wojewódzkiego zapewnią sobie przepustki do udziału w ogólnopolskich zmaganiach, które w dniach 30 kwietnia – 2 maja rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do trwającej, XVI edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dzieci, co stanowi kolejny rekordowy rok pod kątem frekwencji. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na szczebel wojewódzki. Podczas zmagań w Stalowej Woli zobaczymy w akcji największe piłkarskie talenty z naszego regionu. Na boiska wybiegną najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 8, 10 i 12. – To będzie wielkie święto dla uczestmników zmagań. Poprzez cała otoczke turnieju będą mieli okazje poczuć sie jak prawdziwi piłkarze. Perspektywa wyjazdu i gry na Stadionie Narodowym jest z pewnością kusząca. Młodzi futboliści podczas rywalizacji zapewne jednak bardziej będą myśleli o tym, jaką radość daje sama gra w piłkę. Serdecznie im tego życzę. – powiedział Mieczysław Golba prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Przez Stalową Wolę na Stadion Narodowy

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał będzie mieć właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas tych rozgrywek wyłonione zostanie grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.
Za uczestników tegorocznych finałów wojewódzkich kciuki będą trzymać również reprezentanci Polski. – Arkadiusz Milik, który kiedyś sam grał w Turnieju powiedział, co w tak młodym wieku powinno być dla uczestników Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najważniejsze. – Powinniście się cieszyć z każdego kolejnego dnia gry w piłkę i każdego kolejnego kroku, który prowadzi do spełnienia marzeń. Uczestnictwo w Turnieju to świetna zabawa, a poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Życzę każdemu uczestnikowi by zagrał w finale na Stadionie Narodowym – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji i Ajaksu Amsterdam.
Nagroda główna
Zwycięzcy finałów wojewódzkich do lat 10 i 12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie. Najlepsze drużyny XVI edycji Turnieju poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną w tym roku, jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska – Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także ekskluzywne spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski na kilka dni przed wylotem na mistrzostwa Europy we Francji.

Finaly wojewodzkie 2

Turniej przyszłych reprezentantów
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe w Europie rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym. Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.