PZPN promuje Narodowy Model Gry

52
7285 mini 3


7285 mini 3

Fot. PZPN


Mieczysław Golba był w środę uczestnikiem konferencji na której Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nowy projekt systemu szkolenia – „Narodowy Model gry”.

Jest to instrukcja opracowana przez szerokie grono trenerów i specjalistów z różnych dziedzin, która ma służyć podczas szkolenia zawodników przez wszystkie etapy tego procesu. Podręcznik pod tym samym tytułem zawiera wskazówki dotyczące taktyki oraz sposobu przekazania wiedzy podopiecznym.
Narodowy Model Gry oparty jest na kilku kluczowych filarach – opracowaniu schematów i organizacji gry w określonych rozwiązaniach i systemie, stworzeniu profilów indywidualnych zawodników, unifikacji nazewnictwa oraz określeniu faz gry.
– Program zaprezentowany przez PZPN to kolejny fajny projekt, który będziemy chcieli zaadoptować na naszym podkarpackim podwórku. Co prawda póki co ma on formę zalecenia, ale na pewno warto z niego korzystać – zachęcał prezes Mieczysław Golba.
Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej obiecał, że niebawem zostanie zorganizowana kursokonferencja dla trenerów z naszego regionu. – Zaprosimy na nią autorów projektu, którzy zaznajomią uczestników z jego założeniami. Sam byłem pod wrażeniem prezentacji. Myślę, że to spora szansa na dalszy rozwój futbolu w naszym kraju – dodał Mieczysław Golba.
PZPN wydał podręcznik dotyczący Narodowego Modelu Gry. Gdy tylko trafi do Podkarpackiego ZPN, zostanie rozdysponowany pomiędzy szkoleniowców. Jest on już dostępny w formacie pdf na stronie podkarpackizpn.pl oraz laczynaspilka.pl.

NARODOWY MODEL GRY PODRĘCZNIK DO POBRANIA