Podkarpacki ZPN pomoże Wólczance

47
DSC4155

 DSC4155

– Zapewniam, że nie pozostawimy działaczy Wólczanki samym sobie. Na razie łączymy się w bólu i modlitwie z Rodzinami zmarłych tragicznie Piłkarzy tego klubu. Na konkretne działania przyjdzie pora niebawem – zapowiedział na wtorkowej konferencji prasowej Mieczysław Golba.

Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej odnosząc się do fatalnego w skutkach wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło pięciu zawodników klubu z Wólki Pełkińskiej, a kolejnych trzech zostało rannych, zapowiedział, że rozważane są różne formy wsparcia. – Rozmawiałem już na ten temat z Zbigniewem Bońkiem prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i Zbigniewem Bartnikiem szefem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który to obecnie prowadzi rozgrywki III ligi. Obaj zadeklarowali daleko idącą pomoc. Jaka będzie jej forma, w dużej mierze zależeć będzie od oczekiwań działaczy Wólczanki. Jestem z nimi w stałym kontakcie. Na pewno nie pozostaniemy obojętni wobec tragedii jaka dotknęła ten klub – obiecał prezes Golba.
Kluby dostaną pieniądze na sprzęt
Podczas konferencji, prezes Golba zaznajomił dziennikarzy z rezultatami swoich rozmów, jakie w ostatnim czasie prowadził z prezesem Bońkiem i władzami PZPN. – Ze strony piłkarskiej centrali jest daleko idąca jak najszerszej i jak najlepszej współpracy. Jako Podkarpacki Związek Piłki Nożnej na pewno na tym skorzystamy. Mamy obietnicę, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy do organizacji atrakcyjny mecz międzypaństwowy, w którym rywalem będzie silny zespół z Afryki. W środę zarząd PZPN ma przyznać środki dla poszczególnych związków wojewódzkich na zakup sprzętu dla zespołów z niższych klas rozgrywkowych. Z tej puli możemy liczyć na naprawdę pokaźną kwotę, dzięki której będziemy mogli pomóc naszym klubom – wyliczał Mieczysław Golba.
Ubezpieczenia będą tańsze
Prezes Podkarpackiego ZPN poinformował również, że rozpoczął negocjacje w firmami ubezpieczeniowymi w celu zawarcia zbiorowego ubezpieczenia dla piłkarzy z naszego regionu. – Chcemy przyjąć taką formę, bo w grupie łatwiej wynegocjować niższe stawki. Rozmawiam też z władzami PZPN, by wciągnąć w to wszystkie związki wojewódzkie, gdyby się udało naprawdę koszt ubezpieczenia piłkarzy, byłby dla każdego klubu nieporównywalnie niższy, aniżeli ma to miejsce obecnie – dodał prezes Golba.
Kolejny pomysł jaki szef związku przedstawił dziennikarzom to zniesienie obowiązku badań lekarskich zawodników co pół roku. – Chcemy, aby takie badania były ważne na okres 12 miesięcy
Na Podkarpaciu mamy 700 klubów i tysiące piłkarzy, a lekarzy mających uprawnienia do badania jest niewielu. – Wydeptuję w tej sprawie ścieżki do ministerstwa zdrowia, mam nadzieję, że uda się i tę sprawę pozytywnie załatwić – mówił Mieczysław Golba.

Podczas konferencji dziennikarzom został przedstawiony nowy wiceprezes Podkarpackiego ZPN – Mariusz Szymański. – W związku będę zajmował się głównie pionem dotyczącym rozgrywek. Mam nadzieję, że moje doświadczenia z działalności w klubie przydadzą sie na tym polu – zaznaczył.