Media gościły w Podkarpackim ZPN

53
media1

media1

W siedzibie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej miło nam było gościć przedstawicieli mediów, którzy przyjęli zaproszenie na konferencję prasową prezesa Mieczysława Golby i członków Prezydium naszego stowarzyszenia.

Na spotkaniu pojawili się  dziennikarze telewizji, radia i prasy. – Serdecznie Państwa witam na pierwszej tego typu konferencji nowych władz naszego związku. Na pewno będziemy chcieli się z Wami często spotykać, by pisać o tym co dobre w naszej działalności. Nie będziemy też uciekać od trudnych tematów jeśli takowe się pojawią. W Podkarpackim ZPN panuje teraz pełna przejrzystość i transparentność – zapewniał Mieczysław Golba.

Prezes Podkarpackiego ZPN przedstawił członków Prezydium Związku w osobach wiceprezesów: Jacka Adamskiego, Henryka Sowy i Wojciecha Zająca oraz nowego Dyrektora Biura  – Wacława Mazura.

media2

Podczas spotkania z mediami prezes Golba przedstawił m.in. nowych wiceprezesów Podkarpackiego ZPN

Następnie dziennikarze otrzymali informacje dotyczące pierwszych działań nowego Zarządu. – Zdecydowaliśmy się o 15 proc. obniżyć opłaty transferowe dla naszych klubów. Wypowiadając kilka kosztownych umów, za różne typu usługi  bez jakich możemy się obejść, uda nam się zaoszczędzić 200 tys. zł. Intensywnie szukamy też nowej siedziby, bo ta w której jesteśmy jest dla nas za ciasna, a koszty wynajmu wolelibyśmy przeznaczyć na wykup lub budowę lokalu, który stałby się naszą własnością – wyliczał prezes Golba.

Wiceprezes Adamski tłumaczył w jaki sposób Podkarpacki ZPN będzie pozyskiwał środki z funduszy unijnych. – To już jedno z ostatnich rozdań i tym bardziej trzeba zrobić wszystko byśmy z niego jako Związek mogli skorzystać. Naprawdę warto o nie zabiegać, będziemy też doradzać naszym klubom jak to zrobić.  Jestem związany z ULKS Grabówka. To mały klub, który obecnie gra w krośnieńskiej klasie okręgowej. Bez dotacji unijnych nie stać by go było, by występować na tym poziomie rozgrywek. – tłumaczył Jacek Adamski.

Prezes Golba starał się też zareklamować Turniej Trzech Narodów, który w dniach 13-15 kwietnia zostanie rozegrany w Krośnie. – Przyjadą do nas reprezentacje Polski, Finlandii i Słowacji do lat 15. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, bo liczymy, że PZPN powierzy nam organizacje kolejnych tego typu imprez. Na pewno będę o tym rozmawiał z prezesem Zbigniewem Bońkiem – dodał Mieczysław Golba.

media3Zapytany przez dziennikarzy o ostanie dokonania muzyczne, prezes Golba pochwalił się nową płytą i jeden z egzemplarzy dał w prezencie jednymu z naszych Gości