Rekordowa kursokonferencja

44
zdjeci

zdjeci

Ponad 900 trenerów wzięło udział w kursokonferencji, która odbyła się 12 grudnia w Rzeszowie. Organizatorem zajęć był Wydział Szkolenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
Kursokonferencję uroczyście otworzył Wiesław Lada wiceprezes Podkarpackiego ZPN. – Zarząd naszego związku jest szczególnie zainteresowany szkoleniem i doszkalaniem kadr trenerskich na Podkarpaciu. Wierzymy, że im lepiej będziecie Państwo przygotowani do zawodu, to bezpośrednio przełoży się to na wyniki naszych zespołów – stwierdził Wiesław Lada.
W ceremonii otwarcia również uczestniczyli: Zenon Krówka wiceprezes Podkarpackiego ZPN, Edward Chmura sekretarz Zarządu oraz Bronisław Błaszkiewicz członek Zarządu.
Głównymi prelegentami tym razem byli: trener Mariusz Rumak – dwukrotny wicemistrz Polski z Lechem Poznań oraz Bartłomiej Zalewski – trener kadry narodowej U 17.
– Część teoretyczna i praktyczna „Periodyzacji taktycznej” przedstawiona przez trenera Rumaka w sposób atrakcyjny i interesujący spotkała się z podziwem uczestników kursokonferencji. W części praktycznej udział wzięli zawodnicy „Stal” Rzeszów. Również trener Bartłomiej Zalewski przedstawiając „Narodowy Model Gry” zrobił to z dużą fachowością i przejrzystością – chwalił Henryk Rożek trener koordynator Podkarpackiego ZPN.
Na kursokonferencji nie zabrakło też najmłodszych adeptów piłkarskiego rzemiosła. Tym razem uczestnicy mieli okazję obejrzeć w akcji piłkarzy z Akademii Młodych Orłów w Rzeszowie, w temacie części praktycznej „Rozwijanie Inteligencji Piłkarskiej”. – Reasumując, mogę śmiało powiedzieć, iż kursokonferencje organizowane przez nasz Związek rokrocznie gromadzą coraz większą rzeszę trenerów. Generalny wpływ na taką sytuację ma doskonały dobór prelegentów, atrakcyjny program oraz to, że w ostatnich latach wyszkoliliśmy ponad 600 trenerów, którzy chcą się w dalszym ciągu rozwijać. Przypomnę jeszcze, iż uczestnicy konferencji nie ponosili żadnych kosztów finansowych. Całość kosztów łącznie z posiłkiem, materiałami szkoleniowymi oraz okolicznościowym certyfikatem ponosił Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. W okresie letnim będziemy chcieli zorganizować podobną kursokonferencję na otwartym stadionie – dodał trener Rożek.

{gallery}2015-rekordowa-kurskonferencja{/gallery}