Podkarpacki ZPN na Bezpiecznym Stadionie

50
zd

zd

Edward Chmura sekretarz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Sak przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa reprezentowali nasz związek na dorocznej konferencji Bezpieczny Stadion. Odbyła się ona w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Wnioski z obrad krótko przedstawił Edward Chmura – W ciągu ostatnich lat poziom bezpieczeństwa na polskich stadionach uległ znaczącej poprawie. Wskazują na to zarówno raporty Delegatów Meczowych PZPN, jak i dane publikowane przez Policję. Z drugiej strony nie milknie dyskusja nad koniecznością zmiany przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, media prześcigają się w artykułach poświęconych działalności „pseudokibiców”, zamykane są stadiony, a na kluby nakładane wysokie kary finansowe. Coraz częściej padały postulaty, że nadszedł już czas na opracowanie ustawy dedykowanej wyłącznie meczom piłki nożnej zarówno imprez masowych jak i imprez ogólnych czyli meczów niższych klas rozgrywkowych – powiedział sekretarz Podkarpackiego ZPN.

Miłym akcentem Konferencji było docenienie przez Polski Związek Piłki Nożnej na Gali Fair Play statuetkami osób i instytucji z naszego regionu. Nagrody otrzymali:

1. Współpraca z Policją KPP Mielec, KMP Tarnobrzeg
2. Organizacja meczów: Siarka Tarnobrzeg SA
3. Kierownik ds. bezpieczeństwa: Jacek Orłowski Stal Mielec
4. Spiker zawodów: Adam Krotoszyński – Stal Stalowa Wola SA i Piot Duma – Siarka Tarnobrzeg S.A

{gallery}2015-podkarpacki-zpn-bezpieczny{/gallery}