Podkarpacki ZPN na Bezpiecznym Stadionie

zd

Edward Chmura sekretarz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Sak przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa reprezentowali nasz związek na dorocznej konferencji Bezpieczny Stadion. Odbyła się ona w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Wnioski z obrad krótko przedstawił Edward Chmura – W ciągu ostatnich lat poziom bezpieczeństwa na polskich stadionach uległ znaczącej poprawie. Wskazują na to zarówno raporty Delegatów Meczowych PZPN, jak i dane publikowane przez Policję. Z drugiej strony nie milknie dyskusja nad koniecznością zmiany przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, media prześcigają się w artykułach poświęconych działalności „pseudokibiców”, zamykane są stadiony, a na kluby nakładane wysokie kary finansowe. Coraz częściej padały postulaty, że nadszedł już czas na opracowanie ustawy dedykowanej wyłącznie meczom piłki nożnej zarówno imprez masowych jak i imprez ogólnych czyli meczów niższych klas rozgrywkowych – powiedział sekretarz Podkarpackiego ZPN.

Miłym akcentem Konferencji było docenienie przez Polski Związek Piłki Nożnej na Gali Fair Play statuetkami osób i instytucji z naszego regionu. Nagrody otrzymali:

1. Współpraca z Policją KPP Mielec, KMP Tarnobrzeg
2. Organizacja meczów: Siarka Tarnobrzeg SA
3. Kierownik ds. bezpieczeństwa: Jacek Orłowski Stal Mielec
4. Spiker zawodów: Adam Krotoszyński – Stal Stalowa Wola SA i Piot Duma – Siarka Tarnobrzeg S.A

{gallery}2015-podkarpacki-zpn-bezpieczny{/gallery}