Były selekcjoner szkolił trenerów w Łańcucie

54

W miniony czwartek, 22 października w hali łańcuckiego MOSiR-u odbyła się kursokonferencja szkoleniowa Grassroots dla podkarpackich trenerów. Jednym z prelegentów był Paweł Janas – trener reprezentacji Polski w latach 2003 – 2006.

Ideą Grassroots, jest dostęp do piłki nożnej dla wszystkich, począwszy od zawodowych piłkarzy, po amatorów zrzeszonych w klubach. Dlatego też PZPN, przy współpracy ze związkami wojewódzkimi prowadzi coroczne szkolenia, mające na celu przybliżenie, trenerom, działaczom oraz samym zawodnikom założeń programu.

Zagadnienia związane z inicjatywami Grassroots przedstawił Przemysław Prętkiewicz z PZPN-u. Słuchacze zapoznali się m.in. ze zmianami w unifikacji szkolenia dzieci i młodzieży, a także dowiedzieli się, że „piłka jest w nogach, a nie w głowie”. To hasło przyświeca reprezentantom AmpFutbolu czyli piłce nożnej osób po amputacji dolnej kończyny.

Barbara Surdej przybliżyła zasady zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w sporcie, a trener koordynator AMO w Rzeszowie Marcin Włodarski wygłosił wykład na temat treningu indywidualnego w grupie „Orlik”. Z kolei były selekcjoner polskiej reprezentacji Paweł Janas poruszył temat piłki nożnej w szkole. Zdaniem byłego trenera narodowej drużyny to właśnie tych najmniejszych należy uczyć piłkarskiego abecadła, ponieważ to się później przekłada na rozwój i dalszy przebieg przygody związanej z futbolem.

Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Trenerzy podkarpackich Akademii Młodych Orłów – Marcin Włodarski, Krzysztof Hus oraz Waldemar Piątek zaprezentowali przykładowy trening bramkarski oraz techniczno-taktyczny według programu AMO.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy (blisko 100 osób) otrzymali certyfikaty oraz materiały szkoleniowe.

głowne
Marek Hławko prezes Podkarpackiego ZPN miał wiele pytań do trenera Pawła Janasa

trening

Uczestnicy kursokonferencji obserwowali jaki z grupą chłopców z Akademii Młodych Orłów przeprowadzili ich opiekunowie

trener
Przemysław Prędkiewicz (PZPN) jest głównym koordynatorem kursów Grassroots

otwarcie