Sztandar i patera dla Sanu Stalowa Wola

119
zdjecie glowne

zdjecie glowne

„Niniejszym, uroczystym aktem stanowimy i przekazujemy Parafialnemu Klubowi Sportowemu San sztandar ufundowany przez Radę Miejską w Stalowej Woli” – tymi słowami Rafał Weber przewodniczący Rady Miasta podarował sztandar Marianowi Pawlikowi prezesowi drużyny z Stalowej Woli. O jubileuszu Sanu nie zapomniał też Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Uroczystości rozpoczęły się w Klasztorze Ojców Kapucynów w Rozwadowie. Zebranych przywitał brat Dariusz Lachowicz. Podczas mszy świętej nastąpiło poświęcenie sztandaru w obecności posłów, samorządowców, działaczy i zawodników Sanu Rozwadów.
Podkarpacki ZPN na tej uroczystości reprezentowali prezes Marek Hławko i wiceprezes Zenon Krówka. W imieniu zarządu związku prezes Hławko przekazał okolicznościową paterę z okazji 5-lecia klubu na ręce prezesa Sanu Mariana Pawlika oraz okolicznościowe grawertony dla działaczy klubu i Podokręgu Stalowa Wola – Stefana Tura i Ryszarda Szwedo.
Zasłużeni działacze Parafialnego KS San otrzymali brązowe, srebrne i złote odznaczenia za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju piłki nożnej piłki nożnej w regionie i Podkarpaciu.
Jednym z głównych inicjatorów powstania klubu (reaktywacji bo w przeszłości był Klub San Rozwadów ) był brat Bogdan Kordek i brat Jerzy Kiebała. Miłym akcentem było spotkanie i długie rozmowy brata Kordka z prezesem Hławko, jak się okazało obaj pochodzą z Ropczyc.

 

kordek marek

dolny róg od lewej brat Dariusz Lechowicz, Marek Hławko , Marian Pawlik, Gwardian Bogdan Kordek, Zenon Krówka

szwedo tur

od lewej: Ryszard Szwedo, Stefan Tur, Marek Hławko, Zenon Krówka

{gallery}2015-sztandar-i-patera{/gallery}