Kolejne AMO na Podkarpaciu już działa

41

W piątek swoją działalność zainaugurowała Akademia Młodych Orłów w Dębicy. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz tego miasta Mariusz Szewczyk w towarzystwie prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Marka Hławko i wiceprezesa Wiesława Lady.

To kolejna szkółka piłkarska pod egidą Podkarpackiego ZPN i Polskiego Związku Piłki Nożnej, jaka działać będzie w naszym województwie. Pierwsza funkcjonuje od kilku miesięcy w Rzeszowie.

– Cieszę się z powstania drugiej Akademii w naszym regonie. Ta, która działa w Rzeszowie przyciągnęła rzesze dzieciaków i okazała się wielkim sukcesem. Myślę, że podobnie będzie w Dębicy. Najważniejsze, że najmłodsi adepci futbolu zyskają nowe miejsce, w którym będą mogli w bardzo dobrych warunkach szlifować swoje piłkarskie umiejętności. Wierzę, że z tych maluchów, którzy dziś zaczynają bawić się piłką, kiedyś wyrośnie nowe pokolenie zdolnych piłkarzy. Kto wie może z tej grupy wyrośnie reprezentant kraju – powiedział prezes Hławko.

Zadowolenia nie ukrywał też wiceprezes Lada, to on w dużej mierze lobbował za lokalizacją AMO w Dębicy. – Jestem tym bardziej dumny, że szkółka trafiła do mojego rodzinnego miasta. Nasze dzieci zyskają możliwość piłkarskiego z rozwoju w bardzo dobrych warunkach. Niech cieszą się grą, a my będziemy ich gorąco dopingowali w pokonywaniu kolejnych szczebli futbolowego wtajemniczenia – dodał wiceprezes Lada.

Co to jest AMO

AMO, czyli Akademia Młodych Orłów skierowana jest dla piłkarzy w wieku od 6 do 11 roku życia. Funkcjonuje w niej podział na 3 grupy wiekowe: Skrzat: do 7 lat; Żak Młodszy/Żak:8–9lat; oraz Orlik Młodszy/Orlik: 10 – 11 lat. Treningi są bezpłatne. Zawodnicy oprócz fachowej opieki trenerów, mają też zapewniony sprzęt w postaci strojów meczowych i treningowych.

Możesz jeszcze zapisać swoje dziecko

Obecnie w Dębicy trwają Dni Talentu AMO (Dom Sportu ul. Sportowa 26). To forma testu, które przechodzą wszyscy zgłoszeni. Po wykonaniu kilku prostych ćwiczeń, trenerzy wybiorą najlepiej zapowiadające się dzieci (w sumie 98). Zajęcia odbywają się w hali MOSIR i potrwają do niedzieli. Jest zatem jeszcze czas aby zgłosić do testów dziecko. Kto wie, może i w nim drzemie piłkarski talent. Warto dać mu szansę. Program testów przedstawiamy na załączonym plakacie.

główne

W otwarciu Akademii Młodych Orłów w Dębicy udział wzięli m.in.: Marek Hławko (prezes Podkarpackiego ZPN), Wiesław Lada (wiceprezes Podkarpackiego) i Mariusz Szewczyk (burmistrz Dębicy)

bieganie

Trener Krzysztof Hus wraz z najmłodszymi uczestnikami testów

dzieci

Już w pierwszym dniu testów chęć sprawdzenia swoich umiejętności wykazało sporo dzieciaków

trening

Trener Dariusz Kantor instruował swoich „następców” przed kolejnym ćwiczeniem