Pierwsze mecze kadr podkarpacia

38
zdjecie glowne

zdjecie glowne

Kadry Podkarpackiego ZPN rozpoczęły rozgrywki eliminacyjne Makroregionu rywalizacją z Lubelskim ZPN. W sumie rywalizowało 6 reprezentacji Podkarpackiego ZPN, 2 reprezentacje dziewcząt oraz 4 reprezentacje chłopców. Ogólnie rywalizacja wypadła na remis po jednej wygranej i jednej przegranej oraz dwóch remisach chłopców. W pojedynkach dziewcząt reprezentacja U – 16 wygrała 2 : 0, natomiast reprezentacja U – 13 przegrała 0 : 1.

Od bezbramkowego remisu rozpoczęła rywalizację o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego ZPN najmłodsza nasza reprezentacja rocznik 2003 prowadzona przez Marcina Wołowca.
Od pierwszych minut meczu toczyła się zacięta walka w środku boiska. Lekką przewagę posiadali młodzi piłkarze gości, ale waleczni nasi chłopcy próbowali szybkimi kontrami przedostawać się pod bramkę przeciwnika. Zbyt wielu okazji do zdobycia goli nie było, ale mecz był emocjonujący do samego końca.
Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 0-0

Od remisu z rówieśnikami z Lubelskiego ZPN rozpoczęła rywalizację w Makroregionie reprezentacja Podkarpackiego ZPN rocznik 2002 grająca eliminacyjne mecze do turnieju finałowego o Puchar im. Wł. Smolarka. Nasi chłopcy, trenerzy Dariusz Liana i Krzysztof Hus, to aktualni v-ce mistrzowie Polski. Mimo to mecz był bardzo wyrównany i wynik odzwierciedla wydarzenia boiskowe, aczkolwiek pozostaje niedosyt niewykorzystanej 100% sytuacji dla Podkarpackiego ZPN na 2:0.
Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 1-1 (1:0) 21′ Kacper Sadłocha 1:0, 54′ samobójcza 1:1,

Kadra Podkarpackiego ZPN rocznik 2001, trener Leszek Czaja (Puchar im. K. Górskiego) falstartem rozpoczęła jesienną rundę rozgrywek Makroregionu ulegając reprezentacji Lubelskiego ZPN 0:1.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana z dwiema okazjami po obu stronach, bramkę straciliśmy w niegroźnej sytuacji, rykoszet po strzale z dystansu piłka odbija się od jednego z naszych zawodników i wylądowała przy samym słupku myląc naszego bramkarza. Druga połowa to dominacja naszego zespołu, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji, a mieliśmy ich przynajmniej cztery z tego dwie sytuacje były tzw. stuprocentowe.
Lubelski ZPN – Podkarpacki ZPN 1:0, (1:0)
Kadra Podkarpackiego ZPN rocznik 2000 grająca mecze eliminacyjne Makroregionu o Puchar im. K. Deyny w inauguracyjnym meczu po bramce Rafała Dusiło wygrała z Lubelskim ZPN 1:0. Pierwsza połowa to dobra gra naszego zespołu i po jednej z zespołowych akcji strzeliliśmy jak się okazało zwycięską bramkę. Druga odsłona to optyczna przewaga gospodarzy, ale to my groźnie kontrowaliśmy mając 3 dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku.
Lubelski ZPN – Podkarpacki ZPN 0-1 (0-1) Dusiło

Nie udał się start w rozrywkach Makroregionu młodym reprezentantkom Podkarpackiego ZPN w kategorii wiekowej U – 13. Nasze nadzieje piłkarstwa kobiecego niefortunnie uległy koleżankom z Lubelskiego ZPN 0:1 tracąc bramkę w pierwszej połowie po fatalnym błędzie bramkarki. Przez cały mecz to nasza drużyna przeważała stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji na zmianę wyniku. Niestety żadnej stworzonej sytuacji nie udało się zamienić na bramkę tym samym pozostaje dziewczynom odkuć się w kolejnym meczu z reprezentacją Świętokrzyskiego ZPN.
Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 0:1, (0:1)

Udanie zainaugurowała rozgrywki Makroregionu kadra Podkarpackiego ZPN dziewcząt w kategorii wiekowej U-16 pokonując rówieśniczki z Lubelskiego ZPN 2:0. Do przerwy pojedynek był wyrównany obie drużyny kilkakrotnie zagroziły bramce rywalek. Po przerwie zaznaczyła się przewaga naszego zespołu udokumentowana strzeleniem bramek przez Julię Błażejowską oraz Martę Olejarczyk. Życzymy zespołowi Eugeniusza Sito podobnego wyniku w konfrontacji z dziewczynami z Świętokrzyskiego ZPN.
Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 2:0, (0:0), 1:0 60′ Błażejowska Julia, 2:0 80′ Olejarczyk Marta (k).

{gallery}2015-pierwsze-mecze-kadr-pdk{/gallery}