Spotkanie z Przewodniczącym Kolegium Sędziów

65
WP 20150821 001

 

WP 20150821 001

W piątek 21 sierpnia, Marek Hławko prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej spotkał się z Przewodniczącym Kolegium Sędziów Rafałem Sawickim. Szef związku rozmawiał z przewodniczącym o wszystkim co związane z prowadzeniem spotkań przez arbitrów zrzeszonych w naszym związku.
Prezes Hławko podkreślił jak duża odpowiedzialność spoczywa na sędziach w tym sezonie. – Zawsze zwracamy uwagę i staramy się o to, aby poziom prowadzenia zawodów przez naszych arbitrów był jak najwyższy. W tym sezonie jest to szczególnie ważne. Mamy reorganizację rozgrywek, kluby od pierwszej kolejki walczą zaciekle o każdy punkt. Sytuacji spornych i drażliwych nie będzie więc brakowało. Dlatego tak istotne jest, aby sędziowie podejmowali jak najlepsze decyzje. Zdaję sobie sprawę, że każdy może się czasem pomylić, ale dążymy do tego by nietrafnych werdyktów było jak najmniej, a najlepiej by wcale nie miały miejsca. Tego oczekujemy od arbitrów – szczególnie tych prowadzących zawody w III i IV lidze. W końcu to nasi najlepsi z najlepszych i mamy prawo jako związek wymagać od nich jak najwyższego poziomu – podkreślał szef związku.
Równocześnie prezes Podkarpackiego ZPN zapewnił, że związek zrobi wszystko, by zapewnić sędziom jak największy komfort pracy. – Zdarzy się i to pewnie nie raz, że niektóre kluby, czy pojedynczy trenerzy lub zawodnicy, winnych swoich niepowodzeń będą szukali u sędziów. Jeśli będą to bezzasadne pretensje, zapewniam, że mamy odpowiednie instrumenty aby dyscyplinować takie osoby. Z drugiej strony, sędziowie musza pamiętać, że oni reprezentują Podkarpacki ZPN na meczach ligowych. Ci, którzy nie będą odpowiednio wywiązywać się ze swoich obowiązków, szybko zostaną zastąpieni przez bardziej kompetentnych kolegów –dodał prezes Hławko.

zdjecie glowne