Kolejna Akademia Młodych Orłów na Podkarpaciu!

40
Debica Ulotka Orliki AMO Biedronka 210x148

Debica Ulotka Orliki AMO Biedronka 210x148

Debica Ulotka Orliki AMO Biedronka 210x1482


 

zdjecie glowne
Najmłodsi piłkarze z naszego regionu zyskają znakomite miejsce do podnoszenia swoich umiejętności. W Dębicy już niebawem zainauguruje działalność Akademia Młodych Orłów. To kolejna szkółka piłkarska pod egidą Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki, jaka działać będzie w naszym województwie. Pierwsza funkcjonuje od kilku miesięcy w Rzeszowie.

W poniedziałek, w Dębicy doszło do podpisania umowy w sprawie powołania Akademii Młodych Orłów w tym mieście. Dokument został parafowany w miejscowym ratuszu. Gospodarzy reprezentował burmistrz Mariusz Szewczyk. Ze strony Podkarpackiego ZPN swoje podpisy złożyli prezes Marek Hławko i wiceprezes Wiesław Lada.
– Cieszę się z powstania kolejnej Akademii w naszym regonie. Ta, która funkcjonuje w Rzeszowie przyciągnęła rzesze dzieciaków i okazała się wielkim sukcesem. Myślę, że podobnie będzie w Dębicy. Najważniejsze, że najmłodsi adepci futbolu zyskają nowe miejsce, w którym będą mogli w bardzo dobrych warunkach szlifować swoje piłkarskie umiejętności – powiedział prezes Hławko.
Obecnie trwa konkurs na trenerów, którzy poprowadzą zajęcia w Akademii. Nabór młodych piłkarzy planowany jest na wrzesień. Informacje o nim już wkrótce pojawią się na stronie Podkarpackiego ZPN. Śledźcie zatem pilnie naszą stronę!

AMO, czyli Akademia Młodych Orłów skierowana jest dla piłkarzy w wieku od 6 do 11 roku życia. Funkcjonuje w niej podział na 3 grupy wiekowe: Skrzat: do 7 lat; Żak Młodszy/Żak:8–9lat; oraz Orlik Młodszy/Orlik: 10 – 11 lat. Treningi są bezpłatne. Zawodnicy oprócz fachowej opieki trenerów, mają też zapewniony sprzęt w postaci strojów meczowych i treningowych.

 DSC1572

 DSC1551