I Turniej im. Józefa Goleni

66
zdjecie glowne

zdjecie glowne

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu”. Taki właśnie napis widnieje na tablicy pamiątkowej przytwierdzonej do słupa pamięci, który ufundowali działacze, zawodnicy i kibice LKS „Szarotka” w Rogóżnie, aby upamiętnić nieżyjącego prezesa klubu Józefa Golenię

9 sierpnia 2015, równo rok od oficjalnego otwarcia stadionu po modernizacji i nadania mu imienia zmarłego 3 lata temu Józefa Goleni, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Marek Hławko, podczas I Turnieju im. Józefa Goleni, wręczył na ręce wdowy po prezesie pani Halinie Goleni Diamentową Honorową Odznakę Podkarpackiego Związku Piłki nożnej – najwyższe odznaczenie za zasługi dla podkarpackiego futbolu, którym pośmiertnie uhonorowano jej męża.

Józef Golenia był wielkim pasjonatem podróży i sportu. Do jego ulubionych dyscyplin zaliczała się siatkówka i tenis ziemny. Od 1998 roku, jako radny Rady Gminy Łańcut, członek Zarządu i przewodniczący Komisji Finansów był pomysłodawcą i inicjatorem wielu przedsięwzięć o charakterze gospodarczym, kulturalnym i sportowym. Prowadził kronikę historii Rogóżna. Wraz z biegiem czasu i pracą na stanowisku prezesa LKS „Szarotka” w Rogóżnie, bezgranicznie pochłonęła go piłka nożna.

To dzięki jego pomysłowości i przedsiębiorczości w ciągu niespełna 4 lat pracy, budynek klubu doczekał się kapitalnego remontu, stworzono klubową siłownię, utworzono kolejne grupy młodzieżowe. Klub pod Jego kierownictwem rozwijał się bardzo prężnie, co zaowocowało awansem do długo oczekiwanej klasy A. Największym przedsięwzięciem miała być jednak modernizacja stadionu, o którą prezes mocno zabiegał. Ostatecznie osiągnął założony cel. Niestety nie doczekał końca rozpoczętej modernizacji obiektu. 16 listopada 2012 roku zmarł.

Równo w rok po otwarciu zmodernizowanego stadionu, rozegrano pierwszy turniej upamiętniający Jego Imię. W ponad 35 stopniowym upale zmagały się 3 drużyny: ŁKS Stal Łańcut, drużyna Jednostki Wojska Polskiego z Jarosławia oraz Szarotka Rogóżno. Tropikalna wręcz pogoda z pewnością nie sprzyjała rozgrywkom, jednak sportowych emocji nie brakowało. Puchar za pierwsze miejsce trafił do drużyny gospodarzy prowadzonej przez Rafała Domarskiego. Drugie miejsce zajęła łańcucka Stal a trzecie zaprzyjaźnieni sympatycy piłki nożnej z Jarosławskiej Jednostki Wojskowej nr 3957.

 DSC0922

 DSC0929

 DSC0930Maciej Sacała