Puchar Regionów UEFA 2015-2017

43
Kadra Podk Regions

Kadra Podk Regions

W Policach rozegrany zostanie ogólnopolski finał X edycji rozgrywek UEFA Regions Cup 2015/17. W turnieju wezmą udział cztery reprezentacje poszczególnych Związków Piłki Nożnej, które wygrały turnieje eliminacyjne. W Policach rywalizować będą reprezentacje związków piłki nożnej: łódzkiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz zachodniopomorskiego .
Mecze w dniach 30 i 31 lipca i 1 sierpnia rozgrywane będą jednocześnie na dwóch boiskach stadionu przy ul. Siedleckiej. Impreza przeznaczona jest dla piłkarzy w wieku od 18 do 40 lat, którzy nigdy nie brali udziału w rozgrywkach ekstraklasy, I i II ligi oraz nigdy nie podpisali kontraktu z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych.
Puchar Regionów organizowany jest co dwa lata i składa się z czterech etapów. W czerwcu rozegrana została runda eliminacyjna rozgrywek krajowych (w czterech grupach).
Pomiędzy sierpniem, a grudniem 2016 roku zwycięzca krajowych rozgrywek reprezentował będzie PZPN w międzynarodowym turnieju eliminacyjnym. Turniej finałowy odbędzie się w 2017 roku.
I trenerem reprezentacji Podkarpackiego ZPN jest Szymon Szydełko, drugim, Michał Szymczak. Bramkarzami zajmuje się Andrzej Paszek, a fizjoterapeutą jest Arkadiusz Rząsa. Do Polic wyjechał także prezes Podkarpackiego ZPN Marek Hławko, trener koordynator Henryk Rożek i kierownik drużyny Sławomir Ferenc. Kadrę Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej tworzą: Paweł Pawlus, Mateusz Krawczyk, Łukasz Zych, Kamil Chmielowski, Damian Skała, Damian Barszczak, Kamil Pydych, Paweł Dziedzic, Jaromir Skiba, Mateusz Trawka, Adrian Burak, Radosław Adamski, Mateusz Kocur, Jacek Tyburczy, Arkadiusz Gosa, Bartosz Karwat, Paweł Hass, Bartłomiej Buczek.
Miejmy, nadzieję że nasz zespół przynajmniej powtórzy sukces sprzed dwóch lat, kiedy to zdobył wicemistrzostwo Polski.

opr. Dagmara Wojciechowska
Bogusław Szczurek

osir 26 of 981