45-lecie „Gwiazdy” Wielkie Oczy

41
zdjecie glowne

zdjecie glowne

W niedzielę 12 lipca 45-lecie istnienia klubu świętował LKS „Gwiazda” Wielkie Oczy. Odznaczenie, podziękowania, mini piłka nożna, konkurencje lekkoatletyczne i wiele innych – tak w skrócie można opisać niedzielne popołudnie na kompleksie sportowo rekreacyjnym w Wielkich Oczach.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach.
W kolejnej części – już na stadionie życzenia sukcesów sportowych składali drużynie m.in. Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie Marek Hławko, Prezes OZPN Jarosław – Mieczysław Golba, Starosta Lubaczowski Józef Michalik, Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, Radni Powiatowi Jadwiga Pałczyńska i Stanisław Mokrzycki oraz Radni Gminni na czele z Przewodniczącym Antonim Machem.
Obchody jubileuszowe były doskonała okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych zawodników. W sumie odznaczono 80 byłych i obecnych piłkarzy Gwiazdy.
W trakcie uroczystości organizatorzy nie zapomnieli też o swoich sponsorach, wieloletnich zawodnikach i najwierniejszych kibicach.
Po części oficjalnej przyszedł czas na konkurencje sportowe, wśród których oprócz mini piłki nożnej znalazły się m.in. bieg w workach, wyciskanie odważnika, czy rzut kulą.
Wiceprezes Marek Hławko w imieniu Prezesa Podkarpackiego Związku oraz Zarządu składając na ręce sternika „Gwiazdy” Wielkie Oczy Tadeusza Krzysiaka okolicznościowe patery PZPN-u oraz Podkarpackiego ZPN-u oprócz gratulacji z okazji jubileuszu podkreślił także bardzo dobrą współpracę klubu z władzami Gminy i Powiatu.
– Samorząd Gminy Wielkie Oczy na czele z Wójtem Lorencem, i Starosta Lubaczowski Józef Michalik nie są obojętni na sport. Widać to po doskonałej infrastrukturze tutejszego stadionu oraz życzliwości i przychylności władz samorządowych dla klubowych działaczy. Takiej współpracy chciałoby się życzyć w każdej Gminie. – powiedział podczas swojego wystąpienia wiceprezes Podkarpackiego ZPN Marek Hławko, życząc dalszych awansów w hierarchii sportowej.
Organizatorem niedzielnej imprezy był Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Gwiazda” Wielkie Oczy przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Wielkie Oczy i Starosty Lubaczowskiego.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy bawili się wspólnie przy muzyce zespołu Grawer.

{gallery}gwiazda-2015{/gallery}