Egzaminy sędziów IV ligi, klasy O i obserwatorów.

47
1

1

W ostatni weekend czerwca odbyły się egzaminy sprawnościowe i teoretyczne sędziów z IV i V ligi. Gospodarzem zmagań było Kolegium Sędziów OZPN w Jarosławiu. Test z przygotowania kondycyjnego miał miejsce na stadionie lekkoatletycznym GOSiR w Zaczerniu. Polegał on na zaliczeniu sześciu sprintów 40 metrów każdy. Nad sprawnym przebieg tej części czuwał trener przygotowania lekkoatletycznego, który monitorował wszystko przy pomocy fotokomórek. Drugą częścią był test interwałowy (12 okrążeń biegu połączonego z marszem). Niemal wszyscy arbitrzy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym i szybkościowym.
W godzinach popołudniowych odbyła się część teoretyczna w Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu. Zebranych przywitał wiceprezes Pod. ZPN Marek Hławko, który w kilku słowach podsumował miniony sezon i wyraził zadowolenie z poziomu reprezentowanego przez sędziów na boiskach.
Następnie przewodniczący Kolegium Sędziów Rafał Sawicki przeprowadził egzamin teoretyczny ze znajomości przepisów gry dla sędziów i obserwatorów.
Na koniec odbyło się szkolenie audiowizualne, analiza ciekawych zdarzeń boiskowych, które przygotował przewodniczący KS.
Gorące podziękowania za organizację należą się przedstawicielom KS OZPN w Jarosławiu.

{gallery}2015-egzamin_sedziow{/gallery}