Towarzyski mecz kobiet U-19 – Krasne

41
DSC9705

DSC9705

Polska – Słowacja 1:2

Pięciobramkowe zwycięstwo w Boguchwale, przyćmiło nieco obraz co do wartości obu drużyn, jaki mieli kibice po pierwszym spotkaniu. Kilka zmian kadrowych dokonanych przez trenera Kasprowicza i wnioski wyciągnięte przez słowacki sztab szkoleniowy sprawiły, że mecz rewanżowy przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Petroviča.
Słowaczki napierały z impetem przez praktycznie całe spotkanie. Jeden z takich ataków w 28 minucie spotkania zakończył się utratą gola, którego zdobyła dynamicznie grająca Surnova.
Druga bramka padła w 47 minucie, a strzeliła ja bezpośredni z rzutu wolnego, z ponad 20 metrów Mikolajowa.
Nieliczne wypady Polek, były zdecydowanie likwidowane już przed polem karnym rywalek. Honorową bramkę dla polskiej ekipy zdobyła w doliczonym czasie gry Kornelia Okoniewska.
W przerwie spotkania wiceprezes Podkarpackiego ZPN Marek Hławko wręczył przedstawicielom szkół plakaty z podpisami reprezentantek Polski.
– Podkreślam bardzo dobrą organizację dwumeczu – powiedział spotkaniu. – Zarówno gospodarze obiektów w Boguchwale i Krasnem, jak i po raz kolejny pracownicy współpracownicy Podkarpackiego ZPN stanęli na wysokości zadania. Wysoką ocenę wystawił nam delegat PZPN Mirosław Ryszka – dokończył wiceprezes M. Hławko.
Przymnijmy, że ten dwumecz był rozegrany w ramach cyklu przygotowań do przyszłorocznych eliminacji Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Finlandii.

{gallery}2015-Towarzyskimeczkobiet-U-19-Krasne{/gallery}