Na wysokim szczeblu o Regions Cup

127
DSC9252

 DSC9252

Kazimierz Greń – prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Ryszard Niemiec – prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Zbigniew Bartnik – prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Paweł Rybus – wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej wzięli udział w spotkaniu dotyczącym rozgrywek Regions Cup i młodzieżowych prowadzonych na szczeblu makroregionalnym.

W briefingu, który w czwartek odbył się w Świlczy, wzięli ponadto udział: Marek Hławko (wiceprezes Podkarpackiego ZPN), Jerzy Kowalski (Małopolski ZPN), Henryk Rożek (trener koordynator Podkarpacki ZPN), Lucjan Franczak (trener koordynator Małopolski ZPN), Łukasz Harbuz (Lubelski ZPN) oraz Piotr Pezdan (przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN).
– Przyznam, że na tak wysokim szczeblu nigdy nie dyskutowaliśmy o rozgrywkach Regions Cup – powiedział prezes Greń. – Cieszę się, że osobiście pofatygowali się do nas prezesi Niemiec, Bartnik i Rybus. To dało nam możliwość omówienia wielu ważnych kwestii i problemów z którymi na co dzień się stykamy – dodał gospodarz spotkania.
Podczas spotkana zostały ustalone terminy obu rund Regions Cup na szczeblu makroregionalnym. Na drodze losowania wyłoniono pary i gospodarzy poszczególnych spotkań:

I runda
6 czerwca
Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN
Świętokrzyski ZPN – Lubelski ZPN

13 maja
Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN
Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN

II runda
27 maja
Świętokrzyski ZPN/Lubelski ZPN – Małopolski ZPN/Podkarpacki ZPN

10 czerwca
Małopolski ZPN/Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN/Lubelski 

Zwycięzca rywalizacji awansuje do rozgrywek na szczeblu krajowym.
W rozgrywkach Regions Cup biorą udział reprezentacje poszczególnych związków wojewódzkich. Powołani do nich mogą zostać zawodnicy w wieku 18-40 lat, którzy nigdy nie grali lub nie mieli podpisanego kontraktu z klubem Ekstraklasy, I i II ligi oraz zawodowym klubem zagranicznym i przez ostatnie dwa lata są zarejestrowani przez ZPN, jaki będą reprezentować.

 

{gallery cols=2}2015-Na-wysokim-szczeblu-o-Regions-Cup{/gallery}