Laureaci – Podkarpacka Nike XIII

51

 

  Najlepszy Zawodnik Futsalowy
  pigdan  Dawid Pigan
 Góral Tryńcza

 – Jest mi bardzo miło , że zostałem wyróżniony i nagrodzony w tej kategorii. Tym bardziej, że nagrodę wręczył mi m.in. trener reprezentacji Polski w futsalu Pan  Andrea Bucciol. Nie ukrywam, że chciałbym w przyszłości zagrać w jego drużynie. To takie moje marzenie, a póki co cieszę się  z otrzymanej nagrody. To dla mnie duża motywacja do tego, że warto się starać i ciężko trenować.

  Zawodniczka Roku
  wargacka  Sabina Wargacka
 Resovia Rzeszów

 Nie spodziewałam się, ze wygram. Pozwolę sobie jednak na pewną dozę nieskromności. Dla mnie miniony rok był naprawdę udany, jestem zadowolona z tego jak odbudowałam się po kontuzji. W Resovii jestem też trenerką, co jest dla mnie dodatkowym obciążeniem i wyzwaniem. Teraz moim celem jest by kiedyś moja podopieczna mogła się cieszyć z tytułu Piłkarski Roku. Sama zaś po cichu marzę, by powalczyć w przyszłości o tytuł Trenera Roku. Wiem jednak, że jeszcze dużo pracy przede mną.

  Najlepszy Młodzieżowiec
  jakubowski  Kamil Jakubowski
 Stal Rzeszów

  – Dziękuję za docenienie mojej gry, to duże wyróżnienie dla mnie. Analizując moja postawę  w minionym roku, to dużo bardziej jestem zadowolony z tego co pokazałem jesienią. W tej nagrodzie ma swój duży  udział trener Andrzej Szymański, który dał mi szansę  zaprezentowania swoich umiejętności. Jestem też wdzięczny kolegom z drużyny, bo to grając u ich boku, mogłem się pokazać i zostać wyróżniony.

 Trener – Wychowawca Młodzieży
  Raus  Grzegorz Raus
 Beniaminek Krosno

– Ta nagroda to piękne ukoronowanie mojej dziesięcioletniej pracy z młodzieżą. Akurat w tym roku obchodzę taka małą rocznicę. Rzeczywiście kilka razy byłem nominowany w tej kategorii, ale na pewno nie przegrywałem z byle kim. Teraz tym bardziej się  cieszę, że zostałem wyróżniony, bo moimi „konkurentami” byli znakomici fachowcy od pracy z młodymi zawodnikami.

Odkrycie Roku
  Kaliniec  Szymon Kaliniec
 Resovia Rzeszów

 – Gdy dowiedziałem się o nominacji byłem bardzo zaskoczony. Oczywiście pozytywnie. Teraz, gdy okazało się, że wygrałem, mam jeszcze większe powody do zadowolenia. Mam nadzieję, że to nie ostatnia tego typu nagroda w moim życiu. Bez wątpienia jest ona bardzo motywująca.

  Trener Roku
  Szyszko  Szymon Szyszko
 Karpaty Krosno

 – Uważam, że każdy z trenerów, którzy zostali nominowani, zasługiwał na Podkarpacka Nike. Tym bardziej cieszę się, że to mi przypadła. Przyznam uczciwie, że się nie spodziewałem i już z samej nominacji bardzo się cieszyłem. Na pewno w sportowy sposób postaram się odwdzięczyć moim podopiecznym. To dzięki ich dobrej grze zostałem wyróżniony.

  Drużyna Roku 
  krosno  Karpaty Krosno

 Paweł Szczygieł, prezes Karpat

– Nieskromnie powiem, że jadąc do Rzeszowa na Galę, liczyliśmy, że nie wrócimy z pustymi rękami. W końcu mieliśmy aż pięć nominacji. Cieszę się, że kapitułą doceniła dobre wyniki naszej drużyny. To nagroda dla piłkarzy, trenerów i działaczy naszego klubu. Chcemy nadal tak dobrze grać. Póki co naszym celem nie jest awans do II ligi, ale wygrana w każdym kolejnym meczu. Jeśli będziemy punkty zdobywać z taką regularnością jak w minionym roku, to wówczas możemy wygrać III ligę podkarpacko-lubelską.

 

Piłkarz Roku 
  Randujl  Kamil Radujl
 Stal Mielec

– Radość z nagrody jest wielka, choć ta trafiła się w akurat przykrym dla mnie momencie, bo właśnie doznałem kontuzji wykluczającej mnie z gry na kilkanaście tygodni. Dlatego nie mogłem osobiście odebrać wyróżnienia i przyjechać na Galę Piłkarską, czego bardzo żałuję. Podkarpacka Nike to dla mnie dowód, że warto się starać. Jakiś czas temu miałem również kłopoty ze zdrowiem, ale nie poddałem się, ciężko trenowałem, a w minionym roku grałem na takim poziomie, że jak widać zostało to docenione. Teraz też nie zamierzam się załamywać tylko będę walczył o jak najszybszy powrót na boisko. Mam nadzieję, że już w maju pomogę Stali w meczach ligowych.