Kurs trenerów UEFA Futsal B – III edycja

48
DSC8782

 DSC8782

Od poniedziałku w Rzeszowie są prowadzone zajęcia w ramach III edycji kursu UEFA Futsal B. W imieniu organizatorów, przybyłych słuchaczy przywitał prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, dyrektor Piotr Maranda i kierownik kursu Henryk Rożek.

Zaproszenie prezesa K. Grenia przyjął i poprowadził wykład Trener Edukator UEFA, równocześnie trener reprezentacji Hiszpanii (brązowi medaliści mistrzostw Europy) Venancio Lopez. Jego profesjonalne prelekcje na temat zadań i obowiązków poszczególnych zawodników w różnych systemach gry przybliżyły uczestnikom kursu sporo nowatorskich rozwiązań szkoleniowych. W części praktycznej prowadzonej przez Venancio Lopeza miał okazję zaprezentować się zespół seniorów Heiro Rzeszów.

Kurs trenerów zorganizowany na Podkarpaciu jest jak do tej pory jedynym w Polsce, na którym prelegentami było trzech trenerów reprezentacji narodowych drużyn europejskich.

Swój panel tematyczny mieli także przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego w tym jego właściciel Arkadiusz Rząsa.

{gallery cols=3}2015_Kurs_trenerow_UEFA{/gallery}