Mielczanie brylują na Węgrzech

41
1

Znakomicie zaprezentowały się drużyny AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, podczas rozgrywanego w węgierskim Debreczynie turnieju międzynarodowego OTP Kup. W imprezie, w której rywalizowało ponad 180 ekip z Węgier, Serbii, Rumunii, Słowacji i Ukrainy najlepsi z rocznika 2006 okazali się chłopcy trenera Pawła Mrozika. W najlepszej czwórce w kategorii 2007 uplasowali się podopieczni trenera Dariusza Szadego, a rocznik 2005 trenera Cyganowskiego sklasyfikowany został na czwartej pozycji w „Bronze OTP Cup”.

Podopieczni AP Piłkarskie Nadzieje MOSiR Mielec, mieli okazję rywalizować z tak renomowanymi drużynami jak OFK Belgrad z Serbii, rumuńskim Cluj, czy węgierskim Debrecen VCS, które rok temu rywalizowały w elitarnej Lidze Mistrzów oraz tak znanymi markami jak MTK Budapeszt, Ferencvaros, Tatran Presov.

Niezwykle emocjonujący był mecz mielczan w kategorii 2006 z gospodarzami, który decydował o zwycięstwie w turnieju. Mielczanie początkowo mocno zepchnięci do defensywy dali sobie szybko strzelić dwie bramki, pokazując charakter i wolę walki zdołali się jednak podnieść i odpowiedzieli hattrickiem Kuby Wójcika, przechylając szalę zwycięstwa na własną korzyść. Tym samym uplasowali się na najwyższym stopniu podium w gronie 24 ekip.

W przerwie między rozgrywkami młodzi zawodnicy odwiedzili największy na Węgrzech aquapark, oraz zwiedzali okolicę z przepiękną starówką i nowoczesnym stadionem piłkarskim na czele.

Należy nadmienić, iż reprezentująca Podkarpacie drużyna z Mielca była jedyną ekipą z Polski. Udział w turnieju dla mieleckich zawodników był okazją do sprawdzenia się w gronie bardzo mocnych zagranicznych ekip oraz niewątpliwą promocją Mielca na arenie międzynarodowej. Trenerzy AP Piłkarskie Nadzieje dzięki takim wyjazdom mogli nawiązać współpracę z innymi klubami, które być może niedługo zagoszczą na turniejach organizowanych w Mielcu.

1

2