Futsal – Turniej Czterech Narodów – Tychy

47
IMG 1077

Polska reprezentacja wygrała turniej

Polska – Macedonia 3:2 (1:0)

Bramki: 9` Popławski (karny) 1:0, 24` Todorovski 11, 37` Budniak 2:1, 37` Leovski 2:2, 38` Popławski (karny przedłużony)

Niezwykle wyrównany mecz, obfitujący w wiele emocjonujących sytuacji sportowych i poza sportowych.

Macedończykom bardzo zależało na wygraniu tego spotkania i całego turnieju, więc emocje brały górę nad rozsądkiem, w czym szczególnie brylował trener Wasil Skenderovski.

Z wymiany ciosów w drugiej połowie (gol za gol) zwycięsko wyszli Polacy i podnieśli do góry puchar wręczony przez Przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierza Grenia. Do góry na rękach kolegów powędrował też … Bartek Nawrat w podziękowaniu za wybronienie kilkunastu groźnych strzałów.

– Macedonia nas zdominowała, ale pomimo tego, że nie jesteśmy z racji początku sezonu w najwyższej dyspozycji fizycznej , takie turniejowe zwycięstwo mocno nas podbudowało – powiedział strzelec dwóch bramek Artur Popławski.

Trener Andrea Bucciol: – Chłopcy pokazali prawdziwy sportowy charakter. Czeka nas dużo pracy, bo marzy mi się jeden cel. Awansować do finałów Mistrzostw Europy bez baraży i mocno wierzę, że tak się stanie.

Drugie miejsce w turnieju przypadło Macedonii, trzecie Mołdawii, która ostatni mecz z Estonią zremisowała 3:3.

IMG 1077

IMG 1073

IMG 1076

IMG 1080