Futsal –Turniej Czterech Narodów – Tychy

51
IMG 1063

Polska – Mołdawia 2:0 (2:0)

9` – Krawczyk, 18` – Mikołajewicz

Po drugim dniu zawodów Polska nadal przewodzi w turniejowej tabeli z kompletem zwycięstw. Cieszy wygrana z Mołdawią. Cieszy także wygrana bez straty gola, co w futsalu nie jest często spotykane. Do myślenia daje tylko postawa drużyny w drugiej połowie. Słabsza postawa z pewnością nie jest wynikiem braków kondycyjnych, tylko wypadkową mentalnego podejścia do meczu, brakiem odpowiedniej koncentracji. Przyznać trzeba, że Mołdawianie to solidny zespół, grający twardy, szybki i zdecydowany futsal.

Trener Bucciol: – Wartością tego meczu był fakt, że pomimo słabszych momentów, drużyna potrafiła odpowiednio zareagować. To ważna cecha.  Nad skutecznością w pierwszej połowie i koncentracją przy wyniku dla nas korzystnym jeszcze popracujemy.

–  Założenia przed turniejowe, by grać z przeciwnikami prezentującymi styl zbliżony do Białorusi zdają się potwierdzać słuszność tego wyboru. Nie zapominajmy, że głównym założeniem jest przygotowanie drużyny do eliminacji Mistrzostw Europy – powiedział po spotkaniu przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń.

W pierwszym spotkaniu: Estonia – Macedonia 1:5

Jutro dzień przerwy, a w środę ostatnie spotkania. Estonia – Mołdawia i Polska – Macedonia. Linki do transmisji na żywo tradycyjnie na stronach Polskiego i Podkarpackiego ZPN.
(jp)

 

IMG 1063

IMG 1066

IMG 1067