Futsal – Turniej Czterech Narodów – Tychy

Polska – Estonia 6:1 (3:1)

Estonia: 8` Aleksandrow

Polska: 8`, 14`, 18` Budniak, 27` Wojciechowski, 30` Krawczyk, 33` Wojtyna

Przez pierwszych osiem minut na parkiecie w Tychach nie było widać, że obie drużyny dzieli w rankingu ponad 60 miejsc. Dwie kontry Estończyków, z czego jedna skończyła się bramką, podziałało mobilizująco na wybrańców selekcjonera A. Bucciola.

Czterdzieści sekund cieszyli się przeciwnicy Polaków prowadzeniem. Hat trick Pawła Budniaka wprowadził do naszej drużyny spokój w grze.
W drugiej połowie trafienia zaliczali już kolejni zawodnicy, także debiutant zawodnik Clearexu Chorzów Wojtyna. Andrea Bucciol dał pograć wszystkim powołanym zawodnikom, także obu bramkarzom Nawratowi i Dworzeckiemu. Obaj zaprezentowali się bardzo poprawnie.
Jutro kolejne spotkania Polacy zagrają z Mołdawią a Estonia z Macedonią.

W pierwszym spotkaniu Macedonia  – Mołdawia padł remis 3:3 (0:2), wskutek czego Polacy przewodzą w tabeli po pierwszym dniu turnieju.
Linki do bezpośrednich transmisje z kolejnych spotkań na stronach Polskiego i  Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.