Kursokonferencja trenerów. Rekord frekwencji w hali Rzeszowskiego OSiR.

48
DSC8201

  DSC8201

Rośnie ranga kursokonferencji trenerskich organizowanych przez Wydział Szkolenia Podkarpackiego ZPN. Część merytoryczna kursokonferencji cieszyła się niespotykaną dotychczas w Rzeszowie popularnością. Blisko dziewięciuset trenerów i instruktorów wzięło udział w tym szkoleniu. Gościliśmy wielu znanych trenerów z Podkarpacia oraz z ościennych województw. Przybył także II trener reprezentacji Polski Bogusław Zając.
Uczestników i wykładowców przywitał prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń, wiceprezesi Marek Hławko i Zenon Krówka oraz trener koordynator Henryk Rożek.
Rozpoczęcie zajęć było pełne niespodzianek. Statuetki okolicznościowe dla wykładowców i upominki od Św. Mikołaja dla dzieciaków biorących udział w pokazie praktycznym to tylko niektóre z nich.
Pierwsze zajęcia praktyczne przeprowadził członek Komisji Technicznej PZPN Konrad Łągiewczyk. Zajęcia praktyczne z grupą pięciolatków, na co dzień szkolonych w Akademii Młodych Orłów w Rzeszowie sprawiły wiele radości uczestnikom kursokonferencji. Pozwoliły trenerom nieco inaczej spojrzeć na środki treningowe stosowane w szkoleniu dzieci. Trening przeprowadzony w konwencji bajki z Batmanem i Spidermenem, to ciekawe i nowatorskie doświadczenie w zajęciach treningowych z najmłodszymi adeptami futbolu.
Drugim prelegentem był członek Komisji Technicznej PZPN, autor wielu artykułów i książek dotyczących szkolenia piłkarzy dr Krzysztof Paluszek. Jego wykład dotyczący doskonalenia gry w systemie 1-4-4-2 został bardzo dobrze odebrany przez uczestników kursokonferencji.
Ostatnim wykładowcą był znany i ceniony fachowiec w Europie, trener przygotowania motorycznego Hanover 96 Edward Kowalczuk. Jego wykład oraz praktyka dotycząca szybkości działania piłkarza na przykładzie Klubu Hanover 96 wywołała ożywienie oraz dyskusje nad kierunkami rozwoju piłki nożnej.
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali materiały szkoleniowe oraz ciepły posiłek.

{gallery cols=3}2014-Kursokonferencja-trenerow-Rekord-frekwencji-Rzeszowskiego-OSiR-u{/gallery}