STAL CUP 2014

100
1

1

Niesamowite emocje piłkarskie, wspaniałe występy zaproszonych gości, mnóstwo cennych nagród a to wszystko przy ponad tysięcznej publiczności, która przez cały dzień towarzyszyła VI edycji Halowego Turnieju STAL CUP 2014 zorganizowanego przez Miejski Klub Sportowy „STAL” Nowa Dęba.

Pantronat honorowy nad imprezą sprawował Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Pan Kazimierz Greń.

EMOCJONUJĄCE POJEDYNKI GRUPOWE

Zacznijmy jednak od początku, czyli od zmagań czysto piłkarskich, które towarzyszyły nam podczas spotkań grupowych w pierwszej części turnieju. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 3 zespoły, a mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

GRUPA I – Czarni Połaniec, Sokół Nisko, Stal Nowa Dęba I

GRUPA II – Bukowa Jastkowice, Stal Nowa Dęba II, Strefa 11

Po rozegraniu pierwszych 4 spotkań odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, którego dokonał Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Pan Kazimierz Greń

 

2

Prezes Kazimierz Greń w swoim przemówieniu życzył zawodnikom samych zwycięstw i walki w duchu Fair Play, a kibicom wspaniałego widowiska i niezapomnianych emocji.

3

4

Podziękowania i wymiana pamiątkowych gadzetów.

 

Po zakończeniu ceremonii otwarcia rozegrano pozostałe mecze fazy grupowej, po których wyłoniono czterech półfinalistów. Obie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze w swoich grupach i zameldowały się w meczach półfinałowych. Niestety los nie okazał się zbyt szczęśliwy i skojarzył obie nasze drużyny w drugim meczu półfinałowym.

56

ATRAKCYJNA PRZERWA

Sporo atrakcji organizatorzy zafundowali kibicom podczas godzinnej przerwy, w której każdy znalazł coś dla siebie. Jako pierwsze swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna FLASH z Baranowa Sandomierskiego, która pod wodzą Ewy Pluty swoimi występami wprawiały w zachwyt zgromadzonych kibiców.

7

Następnie na boisku pojawili się młodzi piłkarze nowodębskiej STALI z  rocznika 2002, którzy pod wodzą Dariusza Karnata zmierzyli się w meczu pokazowym U-12 ze swoimi rówieśnikami z Kolbuszowej. W regulaminowym czasie gry oba zespoły zdobyły po 1 golu i o zwycięstwie musiała zadecydować seria rzutuów karnych. Ta jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia mimo, iż oddano aż 26 strzałów.

8

Organizatorzy zdecydowali, że o zwycięstwie zadecyduje seria rzutów karnych wykonywana przez opiekunów obu grup. Lepiej swojego karnego wykonał Robert Szalony i to drużyna Kolbuszowianki odniosła zwycięstwo.

9

10

Wręczenia nagród dla obu drużyn dokonali: Grzegorz Sudoł Wicemistrz Europy w chodzie sportowym, Adam Szurgociński Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciele klubu MKS Stal, Damian Diektiarenko i Adam Majdański.

11

Po emocjach piłkarskich odbyły się bardzo ciekawe konkursy dla dzieci oraz dorosłych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

12

13

Następnie na parkiecie ponownie pojawiły się dziewczyny z grupy FLASH

14

Po ponad godzinnej przerwie na boisku ponownie pojawili się piłkarze. Jako pierwsi zmierzyli się gracze Sokoła Nisko oraz Bukowej Jastkowice w meczu o 5 miejsce. Po bardzo zaciętym meczu zwycięstwo odnieśli piłkarze Bukowej pokonując ekipę z Niska 3 : 1

15

Bukowa Jastkowice – 5 miejsce

16

Sokół Nisko – 6 miejsce

17

Wręczenia nagród dokonali: Damian Diektiarenko i Rafał Bednarski (STAL) oraz Grzegorz Sudoł

Następnie rozegrano dwa mecze półfinałowe po których poznaliśmy finalistów. W pierwszym meczu Strefa 11 pokonała Czarnych Połaniec 3 : 2.

18

 

W drugim bratobójczym pojedynku półfinałowym lepsza okazała się drużyna STAL 1 (czarne stroje), która zwyciężyła 4 : 1 zapewniając sobie miejsce w wielkim finale.

W kolejnej części rozegrano następny mecz pokazowy, w którym zmierzyły się ekipy Samorządowców Nowa Dęba oraz Organizatorów STAL CUP. Po niesamowicie emocjonującym meczu lepsi okazali się samorządowcy, którzy  pokonali drużynę organizatorów 2 : 1.

19

Po meczu już po raz ostatni swoje umiejętności zaprezentował zespół FLASH

20

DODATKOWE ATRAKCJE

Organizatorzy zadbali aby przez cały dzień kibicom nie brakło dodatkowych atrakcji takich jak:

Wystawa fotograficzna ukazująca działalność klubu, którą licznie zgromadzeni kibice oglądali z dużym zainteresowaniem,

21

Wystawa gadżetów klubowych – takich jak : szaliki, koszulki, kubki, breloczki, kufle,

proporczyki, smycze, kalendarze, która również cieszyła się  ogromnym zainteresowaniem.

22

Loteria- Każdy chętny mógł wziąć udział w zabawie , jaką niewątpliwie była loteria fantowa, w której można było wygrać cenne nagrody.

23

Przez cały dzień do dyspozycji kibiców była dostępna stołówka z ciepłą kawą i herbatą , oraz gorące posiłki dla wszystkich uczestników turnieju.

ROZPACZ KIBICÓW STALI

Po atrakcjach związanych z występami, meczami pokazowymi oraz konkursami, zawodnicy przystąpili do pojedynków finałowych. W meczu o 3 miejsce STAL II przegrała z Czarnymi Połaniec 1 : 3 i tym samym nie udało się zająć najniższego miejsca na podium.

24

Czarni Połanie – 3 miejsce

25

STAL II – 4 miejsce

EMOCJE PO KOŃCOWYM GWIZDKU

Obie drużyny do wielkiego finału przystąpiły bardzo zmotywowane, a zwłaszcza pierwsza drużyna STALI ponieważ jeszcze nigdy,a to już 6 edycja gospodarzom nie udało się wygrać! Mimo kilku dobrych okazji i optycznej przewagi stalowców, bramki w finale nie padły.

26

O zwycięstwie po raz kolejny zadecydowały rzuty karne, w których niestety ku rozpaczy kibiców lepsi okazali się gracze Strefy 11

27

28

Radość zawodników Strefy po zwycięstwie

29

Strefa 11 – 1 miejsce

30

STAL NOWA DĘBA I – 2 miejsce

IMPONUJĄCE ZAKOŃCZENIE

Na zakończenie organizatorzy przygotowali uroczystą część oficjalną podczas której nagrodzono zwycięzców oraz zaproszonych gości. Nie zabrakło również wielu niespodzianek i atrakcji.

31

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym nagrody wręczali : Grzegorz Sudoł, Iwona Strojek oraz Damian Diektiarenko

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Daniel Suchan z drużyny Strefa 11

32

Najlepszym bramkarzem turnieju został Arkadiusz Kotrych ze Stali Nowa Dęba

33

Statuetka króla strzelców  trafiła w ręce Tomka Wolana ( Czarni ) który z siedmioma trafieniami został najskuteczniejszym snajperem.

34

Nagrody otrzymali również sędziowie w osobach : Marek Strzelczyk, Mariusz Koper oraz Mateusz Wolan którzy przez cały dzień sprawnie czuwali nad przebiegiem sportowej rywalizacji.

35

Na zakończenie odbyła się loteria przygotowana przez organizatorów, w której rozlosowano 25 bardzo cennych nagród takich jak: Oryginalne koszulki meczowe klubów Ekstraklasy, meczowe koszulki Stal Nowa Dęba, telefony komórkowe, karnety na basen, piłki, kosmetyczki, plecaki, torby sportowe i kosmetyki firmy adidas, a także gadżety klubowe oraz wiele innych wartościowych nagród.

36

37

38

PODZIĘKOWANIA

Ogromne podziękowania należą się Pani Iwonie Strojek, dzięki której tegoroczny turniej miał charakter wyjątkowy, ponieważ zorganizowany został ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej .

39

 

 

PODZIĘKOWANIA

Ogromne podziękowania należą się Pani Iwonie Strojek, dzięki której tegoroczny turniej miał charakter wyjątkowy, ponieważ zorganizowany został ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej .

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Dyrektora Szpitala Pana Bogdana Tomczyka, który zapewnił profesjonalną opiekę medyczną podczas trwania całego turnieju.

Dziękujemy również Panu Dyrektorowi Krystianowi Rzemieniowi za  pomoc w udostępnieniu nagłośnienia oraz Panu Kamilowi Hinzmanowi za obsługę sprzętu. Podziękowania należą się również specom od foto-video w osobach: Aleksander Diektiarenko oraz Tadeusz Rak.

Podziękowania kierujemy w stronę Straży Miejskiej , która czuwała nad  bezpieczeństwem kibiców, jak również Pani Dyrektor Ninie Luberze za udostępnienie Hali Sportowej.

Impreza nie odbyła by się również bez udziału Pana Wojtka Bulanowskiego, który przez cały dzień w profesjonalny  sposób ją prowadził , komentując wszystko co działo się w Hali Zespołu Szkół nr 1.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę  wszystkich organizatorów , jak również osób , które bezinteresownie pomogły w przygotowaniu, przebiegu  oraz w sprawnym zakończeniu turnieju. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska , ponieważ lista tych osób jest długa. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy.

40

Tegoroczny turniej nie stałby na tak wysokim poziomie oraz nie zostałby zorganizowany z tak dużym rozmachem , gdyby nie wsparcie sponsorów klubu:

Pani Marta Piórek firma Dohmeyer, Pani Beata Tebin Tomczyk, Leszek Pabian, Nadleśnictwo Nowa Dęba, Tadeusz Rak,Spółdzielnia Inwalidów „Zjednoczenie”, PARTOM Artur i Tomasz Dziemianko, Paweł Puzio, Piotr Ordon, G&G Sport, MEDIA-TEL, Władysław Czachor, SPOŁEM PSS, SOSiR Nowa Dęba, Restauracja „Dębianka”, Sklep Rowerowy Paam Bike, Dezal Plus Meble, Tomar skład budowlany, Bogdan Kupiec i Stanisław Łęgowski ZBR, Agencja Reklamowa Mildruk.

zdjęcia: Aleksander Diektiarenko.

41