Kurs Sędziego Futsalu w Podkarpackim ZPN

50
dzien2-11glo

dzien2-11glo

W dniach 7-8 listopada 2014 w Rzeszowie odbył się kurs Sędziego Futsalu, który dał kolejnym 19 arbitrom  uprawnienia do sędziowania zawodów futsalowych II ligi.

Piątkową część teoretyczną w Klubie Studenckim PLUS przeprowadził Robert Grabowski, wieloletni sędzia futsalowej Ekstraklasy, a obecnie szef obserwatorów futsalu w Polsce. Szkolenie teoretyczne składało się z trzech części, z których każda ukazywała różnice pomiędzy prowadzeniem zawodów na trawie, a tych w hali. Część trzecia kończyła się testem teoretycznym, który zaliczyli wszyscy uczestnicy kursu.

Sobota – to od godzin porannych trening na hali. Szkolenie razem z Robertem Grabowskim przeprowadził drugi z zaproszonych gości – Piotr Miś, obecnie Przewodniczący Komisji  Szkoleniowej Zespołu Futsalu KS PZPN.

Po zakończonym kursie sędziowie otrzymali Certyfikat PZPN.

Gratulacje każdemu z uczestników złożył również Kazimierz Greń przewodniczący Komisji Futsalu oraz Piłki Plażowej w Polskim Związku Piłki Nożnej, Łukasz Krawczyk – przewodniczący Komisji Futsalu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz Jan Gawle przewodniczący Zespołu Futsalu Kolegium Sędziów Podkarpackiego związku Piłki Nożnej.

{gallery cols=3}2014-kurs-sedziego-futsalu{/gallery}