poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwum 2014Konferencja „Bezpieczny stadion”

Konferencja „Bezpieczny stadion”

Targi Kielce jak co roku gościły przedstawicieli PZPN, związków wojewódzkich, klubów, policji na corocznej Konferencji „Bezpieczny stadion”, której celem jest analiza bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich szczebla centralnego i klas niższych.

Podkrapacki ZPN reprezentowali wiceprezes Marek Hławko, sekretarz Edward Chmura i przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa Kazimierz Sak.
W Konferencji uczestniczyli również przedstawiciele II ligowych klubów Stali Stalowa Wola, Siarki Tarnobrzeg, Stali Mielec oraz delegaci meczowi.
Wśród wyróżnionych w dwóch kategoriach znalazła się: Stal Mielec za największą frekwencję w przeliczeniu na 1 mecz II ligi – 3670 osób i kierownik ds. bezpieczeństwa Siarki Tarnobrzeg Tomasz Kwiecień.
Prezes Zbigniew Boniek wraz z moderatorem dyskusji Romanem Kołtoniem sprawnie i rzeczowo przeprowadzili poszczególne panele dyskusji nad poprawą bezpieczeństwa na stadionach oraz sformułowali sugestie w stronę Policji i Ministerstwa Sportu w temacie urealnienia przepisów w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych szczególnie w odniesieniu do niższych klasach rozgrywkowych.

2

RELATED ARTICLES

Most Popular