Konferencja „Bezpieczny stadion”

42
2

Targi Kielce jak co roku gościły przedstawicieli PZPN, związków wojewódzkich, klubów, policji na corocznej Konferencji „Bezpieczny stadion”, której celem jest analiza bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich szczebla centralnego i klas niższych.

Podkrapacki ZPN reprezentowali wiceprezes Marek Hławko, sekretarz Edward Chmura i przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa Kazimierz Sak.
W Konferencji uczestniczyli również przedstawiciele II ligowych klubów Stali Stalowa Wola, Siarki Tarnobrzeg, Stali Mielec oraz delegaci meczowi.
Wśród wyróżnionych w dwóch kategoriach znalazła się: Stal Mielec za największą frekwencję w przeliczeniu na 1 mecz II ligi – 3670 osób i kierownik ds. bezpieczeństwa Siarki Tarnobrzeg Tomasz Kwiecień.
Prezes Zbigniew Boniek wraz z moderatorem dyskusji Romanem Kołtoniem sprawnie i rzeczowo przeprowadzili poszczególne panele dyskusji nad poprawą bezpieczeństwa na stadionach oraz sformułowali sugestie w stronę Policji i Ministerstwa Sportu w temacie urealnienia przepisów w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych szczególnie w odniesieniu do niższych klasach rozgrywkowych.

2