Eliminacje Mistrzostw Europy w piłce nożnej halowej – Krosno 18-21 marca 2015

40
DSC7942-1 Small

W krośnieńskiej hali MOSiR odbyła się pierwsza konferencja prasowa przed marcowy turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy w futsalu. Na pytania licznie przybyłych dziennikarzy odpowiadali: prezydenci miasta Krosna Piotr Przytocki i Bronisław Baran, członek Zarządu PZPN Kazimierz Greń, trener reprezentacji Polski Andrea Bucciol oraz przebywający w Krośnie na kursie trenerów wykładowca z FIFA Graem Dell. 

Zarówno prezydenci jak i przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej K. Greń przybliżyli drogę starań o przyznanie przez UEFA organizacji tak prestiżowych eliminacji Polsce i miastu Krosnu oraz pełną gotowość do doskonałego przygotowania turnieju eliminacyjnego.
Trener Bucciol pozytywnie ocenił stan przygotowań i budowę drużyny, której najważniejszym celem na najbliższe półrocze jest awans do serbskich finałów.
– Czekają nas jeszcze turnieje sprawdzające i dwumecze z Rosją – wicemistrzami oraz Włochami, aktualnymi mistrzami Europy, a w tym drugim przypadku naszymi rywalami w polskiej grupie eliminacyjnej – przybliżył etapy przygotowań przewodniczący K. Greń.
Trener Buccol dodał: – Jako trener, mocno wierzę w awans. Już teraz stanowimy doskonały, dobrze się rozumiejący kolektyw. Tłumaczę zawodnikom jedno. Jeżeli od pierwszych minut zgrupowania po ostatni gwizdek kończący zawody w ich głowach będzie tylko piłka i chęć wygrania o wynik jestem spokojny. Sprawy rodzinne, klubowe musimy zostawić za drzwiami. Wierzę, że stać nas na tego typu koncentrację i sprawienie sobie oraz kibicom wspaniałej niespodzianki.

 DSC7942-1 Small