poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwum 2014Przypominamy to, co Adam Nawałka powiedział Kazimierzowi Greniowi trzy miesiące temu.

Przypominamy to, co Adam Nawałka powiedział Kazimierzowi Greniowi trzy miesiące temu.

 

zdj

1

zdj

Adam Nawałka odkrył… słabe strony Niemców?

W półfinale mistrzostw świata Niemcy zmierzą się z Brazylią. Nasi zachodni sąsiedzi będą też naszym grupowym rywalem w eliminacjach do Euro 2016. Co ciekawe, Adam Nawałka ma znać ich słabe strony!
Brazylijczycy i Niemcy mają za sobą mnóstwo startów na mundialu, ale bezpośrednio walczyli tylko raz. Na mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii oba zespoły dotarły do finałów, w którym górą byli piłkarze z Ameryki Południowej. Oliver Kahnskapitulował po strzałach Ronaldo, a nasi zachodni sąsiedzi nie odpowiedzieli ani jednym trafieniem. Niespełna trzy lata później w Pucharze Konfederacji ponownie górą była Brazylia, zwyciężając w stosunku 3:2. Dwa gole zdobył Adriano, a jedną z bramek dla Niemiec strzelił Lukas Podolski.

Teraz oba zespoły powalczą o finał mistrzostw świata, które w tym roku odbywają się w Brazylii. Bez względu na to czy Niemcy Brazylię pokonają czy nie, to po zakończeniu mundialu rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy, które w 2016 roku odbędą się we Francji. W tych kwalifikacjach jednym z rywali Niemców będzie Polska.
Selekcjoner biało-czerwonych grę drużyny prowadzonej przez Joachima Loewaobserwował w Brazylii. – Dlatego też trener Nawałka pojechał, żeby zobaczyć reprezentację Niemiec, aby obejrzeć ich na żywo. Wiadomo, że telewizja pokazuje tam, gdzie jest piłka. Kamery akcję przenoszą. Później wracając do hotelu z trenerem Nawałką, Adaś tylko tyle powiedział: odkryłem ich słabe strony – powiedział portalowi SportoweFakty.plKazimierz Greń, członek zarządu PZPN, który również był obecny w Brazylii.
– Oby tak było, żebyśmy dobrze rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy. Zespół niemiecki, z którym będziemy rywalizować cały czas można jeszcze oglądać, a Polacy rozpoczną od eliminacji. Miejmy nadzieję i głęboko w to wierze, że będą one korzystne i pojedziemy do Francji. Czas najwyższy. Czas pojechać na imprezę, gdzie są Polacy. Miejmy nadzieję, że we Francji będziemy wszyscy wspólnie razem – dodał prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular