Eliminacje Mistrzostw Europy w futsalu w Krośnie!

40
DSC1486

UEFA opublikowała zasady kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które w lutym 2016 roku odbędą się w Serbii. Reprezentacja Polski nie będzie musiała grać w preeliminacjach! Jeden z turniejów eliminacyjnych odbędzie się w Krośnie.

 Dwadzieścia jeden najlepszych dryżyn z rankingu UEFA zostało rozstawionych. Pozostałe reprezentacje (w tym debiutująca w rozgrywkach Szkocja) zaczną od preeliminacji. Losowanie grup tych rozgrywek i rundy zasadniczej kwalifikacji odbędzie się 26 września w szwajcarskim Nyonie.

Te ostatnie rozegrane zostaną w sześciu grupach. Lista miast organizatorów : Morołdawia Ciorescu, Czarnogóra Podgorica, Litwa Wilno, Bułgaria Błagojewgrad, Szwecja Skövde oraz Malta Paola. Każda grupa będzie liczyć cztery zespoły i dalej awansują tylko zwycięzcy grup oraz jedna najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Turnieje odbędą się w terminie 13-18 stycznia 2015.

21 „rozstawionych” ekip oraz 7 drużyn z preeliminacji utworzą 7 grup na etapie Main Round. Turnieje (ponownie w gronie czterech drużyn) odbędą się w: Chorwacja Dubrowniku, Rumunia Călărași, Słowenia Laško, Azerbejdżan Baku, Bośnia i Hercegowina Sarajewie, Macedonia Skopje oraz  w Polsce Krośnie.  Turnieje odbędą się między 17 a 22 marca 2015.

Siedmiu zwycięzców grup tego etapu rozgrywek od razu zakwalifikuje się do finałowego turnieju. Siedem zespołów z drugich pozycji oraz jedna najlepsza z trzeciego miejsca utworzą pary barażowe. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 15 września 2015, a rewanże tydzień później. Zwycięzcy uzupełnią 12-zespołową stawkę uczestników.

 DSC1486