Trenerzy przyswajają tajniki hiszpańskiej i włoskiej myśli szkoleniowej

107
1

W Ośrodku Szkolenia Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej w dniach 4-5 września odbywa się Kursokonferencja Metodyczno-Szkoleniowa dla trenerów futsalu.  W środę przybyli do Polski wykładowcy, trenerzy mistrzów świata  i Europy Hiszpan Venancio Lopez i Włoch Roberto Menichelli. Zostali oni przyjęci w siedzibie PZPN przez prezesa Zbigniewa Bońka, sekretarza Macieja Sawickiego, przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierza Grenia oraz dyrektorów Stefana Majewskiego i Piotra Marandę.

Kursokonferencję uroczyście otworzył wiceprezes PZPN Roman Kosecki.

Po serii wykładów teoretycznych odbyły się pokazowe treningi w hali sportowej, którym z uwagą przyglądało się dziewięćdziesięciu dwóch słuchaczy z całej Polski.

To pierwsze tej rangi szkolenie dla polskich trenerów w Polsce. Jestem pewien, że przyczyni się ono do podniesienia jakości treningów w polskich drużynach – powiedział tuż przed rozpoczęciem szkolenia przewodniczący K. Greń.

Przypominamy, że niedawno odbyła się podobna kursokonferencja pod egidą FIFA dla polskich sędziów, a 3 listopada w Krośnie rozpocznie się kurs trenerów futsalu UEFA B.

1

Trener Venancio Lopez

2

Trener Roberto Menichelli

3

Kursanci