Piłkarskie Nadzieje reprezentowały Podkarpacie w Rumunii

37
1

Aktywnie i atrakcyjnie spędzają wakacje podopieczni mieleckiej Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje. Po lipcowym wyjeździe do Danii, tym razem drużyny roczników 2004, 2005 i 2006 przez tydzień rywalizowały w bardzo mocno obsadzonym turnieju międzynarodowym w rumuńskim Braszowie. Mieleckie „Orły” jako jedyne reprezentowały Polskę w rywalizacji z ponad dwustu ekipami z Rumunii, Mołdawii, Ukrainy, Serbii, Bułgarii i Słowacji.

„W stojących na bardzo wysokim poziomie zawodach nasze drużyny spisały się bardzo dobrze na tle niezwykle trudnych rywali. Nasi zawodnicy podczas ostatniego tygodnia mieli sporo momentów do okazywania radośc. Po zwycięstwach w bardzo trudnych i wyrównanych grach. Po kilku też na twarzach ich pojawiały się łzy. Po porażkach. Okazja do zmierzenia się z tak wymagającymi rywalami, porównania się z nimi to niewątpliwie wielka nauka dla naszych podopiecznych. Dla nas samych, jako szkoleniowców to możliwość nawiązania kontaktów i w tym miejscu muszę zaznaczyć, iż chęć przyjazdu do Mielca na zimowe turnieje wyraziły drużyny z Rumunii, Mołdawii czy Ukrainy. Organizatorzy zadbali także o aspekty edukacyjne, organizując konferencje dla trenerów prowadzoną pod patronatem rumuńskiej federacji przez odpowiedzialnego za sukces belgijskiej piłki nożnej Zoltana Kovacsa.” – Paweł Mrozik (wiceprezes APPN)

Młodzi piłkarze spod znaku „Orła” gościli też na stadionie pierwszoligowego FC Brasov, gdzie obserwowali ligowe zmagania gospodarzy z Otelul Galati.

Po rozgrywkach turniejowych sportowcy z Piłkarskich Nadziei nie mieli czasu na nudę. Trenerzy zadbali także o turystyczne i rekreacyjne walory wyjazdu. Codziennie po rozgrywkach zapewniając im atrakcje, takie jak wizyta w słynnym zamku Bran, siedzibie samego Draculi, całodniowy pobyt w największym rumuńskim aquaparku, zwiedzanie starego miasta i rynku w Braszowie, wjazd kolejką linową na wzgórze Tampa oraz odwiedziny średniowiecznego miasteczka Sigishoara, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zarząd Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje, pragnie podziękować firmom i instytucjom, bez których wsparcia wyjazd na turniej nie byłby możliwy, a mianowicie PZL Mielec, Aptece Witaminka z Radomyśla Wielkiego, firmom Regform, Olmet, Kronospan HPL z Pustkowa oraz tradycyjnie już firmie ZMWB z Woli Mieleckiej i Urzędowi Miasta Mielca na czele z Panem Prezydentem Bogdanem Bieńkiem.

Bilans naszych drużyn to 9 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek. Najlepszą bramkarką turnieju w kategorii wiekowej U11 została Oliwia Cyganowska z APPN.

rezultaty Piłkarskich Nadziei:

Rocznik 2004

1:1 Infinity Taraveni

0:3 z Forex Brasov

3:1 z Concordia Chiajna

1:0 z Vitorul Bukareszt

0:4 z CSTS Buitanii (mistrz Mołdawii)

1:0 z Luceafarul Cluj

Rocznik 2005

2:0 z ACS Steagu Rosu

1:0 z Progresul Bukareszt

0:2 z Vitorul Buzau

0:2 z Miracela Eliade

0:2 z Dinamo Bukareszt (mistrz Rumunii)

1:0 z Vitorul Oradea

Rocznik 2006

0:3 z FC Brasov (mistrz Rumunii)

3:2 z CSS Brasovia

2:2 z Edu Sport Iasi

3:0 z Vitorul Sf George

3:3 z Inzio Bukareszt

3:1 z Dunav Ruse (Bułgaria)

1:3 z FC Benta

Rocznik 2004: Oleksiak Jakub, Tabor Mateusz, Klamka Kacper, Maziarz Kacper, Gacek Mikołaj, Żala Jakub, Bożek Szymon, Bauer Kacper, Śledziona Patryk, Cyganowska Oliwia, Leś Gabriela, Bukowski Mateusz I trener Grzegorz Wcisło

Rocznik 2005: O`Hara Jakub, Mroczka Bartłomiej, Małek Aleksander, Misiak Kacper, Lewandowski Paweł, Niemczura Olaf, Kwiatkowski Kamil, Czajkowski Adrian, Cyganowski Kacper i trener Jacek Cyganowski

Rocznik 2006: Wójcik Jakub, Chojecki Jakub, Sito Aleksander, Oleksiak Sebastian, Wilk Łukasz,

Miłoś Igor, Dąbrowski Bartosz, Wdowiarz Karol, Mrozik Eryk, Pikor Jakub, Sztuka Igor I trener Paweł Mrozik

W tym miejscu chcielibyśmy zachęcić dzieci w wieku 5 – 12 lat z naszego powiatu do trenowania z Piłkarskimi Nadziejami zarówno w Mielcu jak i naszych gminnych ośrodkach w Radomyślu Wielkim, Wadowicach Górnych, Borowej, Maliniu, Chorzelowie i Tuszymie, gdzie oprócz treningów pod okiem bardzo profesjonalnej I doświadczonej kadry z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi proponujemy I zapewniamy dzieciakom także wiele atrakcji turystycznych– Jacek Cyganowski (prezes APPN)

1

{gallery}rumunia{/gallery}

Wiecej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.736862776372071.1073741930.468387396552945&type=1