Spotkania z klubami przed sezonem 2014/2015 – Podokręg Rzeszów

38

Spotkania z klubami przed rozpoczynającym się sezonem to stały tradycyjny element funkcjonowania Podokręgu PN w Rzeszowie. Coroczne przedsezonowe spotkania odbyły się w następujących terminach: 21.07.2014 (kluby klasy AIII, BV, BVI, BVII) na stadionie w Kolbuszowej, 22.07.2014 (kluby klasy AII, BIII, BIV) w hali MOSiR w Łańcucie oraz 23.07.2014 (kluby klasy okręgowej, AI, BI, BII) w Hotelu „Nowy Dwór” w Świlczy.

Spotkania prowadził prezes Podokręgu Rzeszowskiego i wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej  Marek Hławko. W spotkaniach na zaproszenie prezesa Podokręgu uczestniczył prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, wiceprezes Podkarpackiego ZPN oraz wiceprezes Podokręgu Rzeszów Tadeusz Kulik, sekretarz Zarządu Podokręgu Rzeszów a jednocześnie przewodniczący Komisji Gier Kamil Hajduk, członkowie Zarządu Podokręgu Rzeszów (Józef Wrona, Stanisław Anioł, Krzysztof Kwaśnik, Józef Błoński, Marek Krupa) przedstawiciel Komisji Dyscypliny Alfred Kuśta oraz przedstawiciele Kolegium Sędziów Podokręgu Rzeszów.

Na spotkaniach omawiano wiele ważnych kwestii dotyczących działalności Podokręgu Rzeszów. Przedstawiono terminarze rozgrywek seniorów i młodzieżowych na sezon 2014/2015, przedstawiono funkcjonowanie systemu Extranet i rejestracji zawodników przez kluby. Omówiono szczegółowe zamiany w Regulaminie Rozgrywek IV ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz w Regulaminie Młodzieżowym na sezon 2014/2015. Prezes Marek Hławko omówił szczegółowo kwestie dotyczące bezpieczeństwa, a także obowiązków gospodarza zawodów. Natomiast przedstawiciele Komisji Dyscypliny oraz Kolegium Sędziów szczegółowo odpowiadali na pytanie zadawane przez działaczy klubowych.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele policji z Komendy Miejskiej w Kolbuszowej, Łańcucie oraz z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Przedstawiciele służb mundurowych omawiali sprawy bezpieczeństwa na stadionach a także współpracę między policją a klubami sportowymi, która do tej pory przebiegała, jak stwierdzono, bez zarzutu.

Spotkania jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród działaczy klubowych i mamy nadzieję, że za rok frekwencja będzie porównywalna.

{gallery}sponsor-iv{/gallery}