O Podkarpackim ZPN na komisji futsalu

34
1

W miniony weekend obradowała Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, której przewodniczył Kazimierz Greń. Podczas obrad kilkakrotnie wysoko oceniono rozwój futsalu na Podkarpaciu w tym działanie wojewódzkiej komisji przy Podkarpackim ZPN. Do rozgrywek II ligi na naszym terenie wstępnie zgłosiło akces 10 drużyn, czyli cztery zespoły więcej niż w sezonie poprzednim. Praktyczne szanse na uzyskanie uprawnień do sędziowania w I lidze zachowało czterech sędziów: Jan Gawle, Paweł Wałęga, Marcin Gutowski, Jakub Tomoń. Na sześciu delegatów meczowych ds. bezpieczeństwa Komisja zatwierdziła dwie osoby z Podkarpacia. Funkcję delegata na każdym szczeblu rozgrywek pełnić będą Kazimierz Greń oraz Kamil Hajduk.

Kamil Hajduk złożył relację z weryfikacji hal sportowych, w których rozgrywać będą swoje mecze drużyny ekstraklasy, I i II ligi na południu Polski.
Ustalono także terminarz i miejsca rozgrywania eliminacji i gier finałowych młodzieżowych Mistrzostw Polski, czym z pewnością będą mocno zainteresowane podkarpackie kluby, które mają duże sukcesy w tego typu rozgrywkach.
Przewodniczący K. Greń omówił przygotowania do pierwszego w Polsce kursu dla trenerów UEFA Futsal B, który jesienią tego roku może odbyć się w Krośnie.

1

2