FINAŁ PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

45
1

FINAŁ PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

Rezerwiści wzięli Puchar

 

Piłkarze rezerw Stali Rzeszów w imponującym stylu sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. W meczu rewanżowym po pasjonującym   pojedynku pokonali JKS Jarosław 5-3. W pierwszym meczu finałowym górą również byli podopieczni Adama Domaradzkiego, wygrywając 2-1.

Przed rewanżem fachowcy więcej szans mimo wszystko dawali JKS-owi. W końcu oba zespoły dzieli różnica dwóch klas rozgrywkowych. Na boisku nie było jednak widać, że to gospodarze nacodzień grają w III lidze, a ich rywale w rzeszowskiej okręgówce. Przyjezdni zaimponowali kombinacyjną grą, którą znakomicie kierował  Jakub Więcek. Bohaterem meczu został Sebastian Brocki. Napastnik Stali niemal w pojedynkę rozstrzygnął o jego losach. Cztery bramki jakie zdobył to nie lada wyczyn. JKS mimo, że musiał cały czas gonić wynik, ambitnie walczył do końca. Gospodarze mogli strzelić jednego bramkę więcej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Saramak. Jego uderzenie obronił Dawid Kaszuba.

Po meczu obydwa zespoły nagrodził Marek Hławko wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarze i trenerzy JKS-u otrzymali srebrne medale i piłki meczowe. Stalowcy dostali złote krążki, efektowny puchar i komplet strojów meczowych. A największą nagrodą do zwycięzców jest awans do rozgrywek centralnych. – Życzę Stali i trenerowi Domaradzkiemu by ich przygoda z Pucharem Polski trwała jak najdłużej – powiedział do zwycięzców wiceprezes Hławko.   

 

II MECZ FINAŁOWY

JKS JAROSŁAW 3

STAL II RZESZÓW 5

(1-3)

0-1 Brocki (9.)
0-2 Brocki (27.)
0-3 Brocki (33.)
1-3 Gliniak (45.)
1-4 Brocki (50.)
2-4 Gliniak (57.)
3-4 Saramak (77. -rzut karny)
3-5 Maca (85.)

 JKS:Cisek – Barszczak (64. Jurczak), B.Kłak, Saramak, Klucznik, Soczek, Fedor (69. Cienki), Gliniak, Raba, Tyrawski, Kania (75. Babis)

 STAL II:Beszczyński (75. Kaszuba) – Daszyk, Drożdzal,Szybka, Lorenowicz, Łagowski, Jakubowski, Brocki (67. Żebrakowski), Więcek (88. Sitek), Szymański, (70. Rusin) Maca.

Pierwszy mecz finałowy: Stal II – JKS 2-1.

1

Piłkarze Stali w efektownym stylu wygrali Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim

2

Konrad Maca, kapitan Stali pamiątkowy puchar odebrał z rąk Marka Hławki wiceprezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

3

Drużyna JKS Jarosław otrzymała pamiątkowe medale i piłki meczowe

4

Drugi mecz finałowy obfitował w niesamowite emocje i bramki