SELEKCJONERZY HISZPANII I WŁOCH PRZYJADĄ DO POLSKI

41

SELEKCJONERZY HISZPANII I WŁOCH PRZYJADĄ DO POLSKI

Selekcjonerzy Hiszpanii i Włoch przyjadą do Polski

Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN już teraz zaprasza wszystkich trenerów futsalu do udziału w kursokonferencji, której wykładowcami będą aktualni selekcjonerzy futsalowych reprezentacji Hiszpanii i Włoch.


Kursokonferencja odbędzie się w dniach 4-6 września w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej. Polscy trenerzy będą mogli zapoznać się z metodami szkoleniowymi stosowanymi m.in. przez Jose Venancio Lopeza (Hiszpania) i Roberto Menichelliego (Włochy).

– Chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że te dwa nazwiska to absolutna światowa czołówka. Wierzę, że kursokonferencja w Białej Podlaskiej będzie inspirującym wydarzeniem dla naszych trenerów – podkreśla przewodniczący komisji Kazimierz Greń.

Ale to nie wszystko. Wiele wskazuje na to, że od października wystartuje pierwszy w Polsce kurs trenerski UEFA B futsalu. – W tym momencie trenerzy pracują w futsalowych klubach na podstawie papierów z trawiastych boisk. Nic jednak dziwnego, skoro wcześniej PZPN nie organizował kursów stricte futsalowych. Teraz to się jednak zmieni. Od sezonu 2015/16 w klubach Futsal Ekstraklasy i I ligi będą mogli pracować tylko i wyłącznie trenerzy z ukończonym kursem UEFA B futsalu – tłumaczy Kazimierz Greń.

Każdy trener będzie miał rok na zdobycie niezbędnych dokumentów. Pierwszy kurs potrwa od października do połowy stycznia. Drugą edycję szkoleń komisja chciałaby rozpocząć w kwietniu i zakończyć do sierpnia 2015 roku.