Kibice na Podkarpaciu marzą o nowoczesnym stadionie

34
gren-zibi

Kibice na Podkarpaciu marzą o nowoczesnym stadionie 

Na Podkarpaciu nie ma stadionu, który mógłby być chlubą całego województwa i spotkania na nim mogłaby rozgrywać reprezentacja Polski. – Bardzo bym chciał, aby taki obiekt był – mówi Kazimierz Greń.
W poszczególnych miastach Podkarpacia pomału powstają nowoczesne stadiony, ale cały czas więcej jest jeszcze do zrobienia niż zostało już uczynione. To województwo ciągle nie może się poszczycić obiektem piłkarskim z prawdziwego zdarzenia. – Bardzo bym chciał, aby taki obiekt był na Podkarpaciu, byśmy mogli zaprosić nawet pierwszą reprezentację. Musi to być jednak przynajmniej taki stadion jak w Kielcach, jak Cracovii w Krakowie czy w Lubinie. Niestety na tę chwilę takiego obiektu nie ma. Fajnie wygląda obiekt Siarki Tarnobrzeg, po części Stali Mielec, po części również Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. To nie jest jednak to, czego byśmy wszyscy oczekiwali na Podkarpaciu – mówi portalowi SportoweFakty.pl prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Greń.
Czy i kiedy ten region doczeka stadionu, którym będzie się mógł pochwalić przed innymi? – Teraz to pewnie każdy prezydent, burmistrz będą planować, co by to chcieli zrobić, bo idą wybory samorządowe. Ja tylko apeluję o jedno – żeby nie tylko mówili przed wyborami co zrobią, tylko żeby realizowali to również i po wyborach – uważa Greń.
Nic nie wskazuje więc na to, że na Podkarpaciu w najbliższym czasie powstanie obiekt piłkarski z prawdziwego zdarzenia.