środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwum 2014KOLEJNY KROK DO PRZODU!

KOLEJNY KROK DO PRZODU!

KOLEJNY KROK DO PRZODU!

1402-mini-3

Reprezentacja Polski w futsalu po raz pierwszy w historii pokonała wyżej notowaną Rumunię! Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj nie zabrakło emocji. Ostatecznie biało-czerwoni zwyciężyli 5:4.

Analogii do wczorajszego meczu, zakończonego remisem 3:3, było więcej. Po raz drugi trybuny były wypełnione (tysiąc widzów w Chełmie) i również po raz drugi Rumunii prowadzili 2:0. Przed przerwą Polacy zdobyli jednak kontaktowego gola za sprawą Daniela Krawczyka.

Druga połowa to koncert gry Polaków. Najpierw Paweł Budniak i Krawczyk doprowadzili do wyrównania 3:3, a następnie Michał Wojciechowski i Marcin Mikołajewicz wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 5:3!

Rumunów było stać już tylko na czwartego gola. Na pomeczowej konferencji selekcjoner reprezentacji Rumunii przyznał, że jego zespół sporo się nauczył podczas niedawnych mistrzostw Europy w Belgii (gdzie Rumunia doszła do ćwierćfinału), ale równocześnie dziękował za lekcję grę, którą dostał od Polaków. Wygrana w meczu towarzyskim wpływa również na ranking UEFA – być może dzięki właśnie takim zwycięstwom uda się uniknąć gry w preeliminacjach do kolejnej dużej imprezy.

Kolejne sprawdziany czekają Polaków 9-10 maja w Krośnie, gdzie rywalem podopiecznych Andrei Bucciola będzie Ukraina.

Polska – Rumunia 5:4 (1:2)

Bramki: Krawczyk 2, Budniak, Wojciechowski, Mikołajewicz.

Polska: Dworzecki – Sobalczyk, Krawczyk, Milewski, Budniak – Jurczak, Popławski, Dura, Marek – Kubik, Śmiałkowski, Mikołajewicz, Wojciechowski. Selekcjoner Andrea Bucciol. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular