Turniej o puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN Kazimierza Grenia

37
1

Turniej o puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN Kazimierza Grenia

 

8 lutego, hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych gościła uczestników turnieju piłki nożnej o puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Kazimierza Grenia. Gospodarzem była drużyna Ludowego Klubu Sportowego „Piast”
w Wadowicach Górnych. Patrona Turnieju, reprezentowali członkowie Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – wiceprezes Tadeusz Kulik (pełniący równolegle funkcję wiceprezesa Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Rzeszowie), Grzegorz Romaniuk oraz Robert Skowron.

W roli gospodarza wystąpił długoletni działacz Ludowego Klubu Sportowego „Piast” w Wadowicach Górnych, obecnie członek zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Rzeszowie – Józef Sołtys, któremu asystował Prezes Ludowego Klubu Sportowego „Piast” – Jan Święch (na co dzień dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych).

Ekipy, które stawiły się na turnieju dostarczyły kibicom wielu emocji. Szczególnie faza play-off była niezwykle zacięta. Już podczas rozgrywek grupowych Kolorado Team przegrywając ze Startem Wola Mielacka 0-3 zdołał odrobić straty i efektownie wygrać. W półfinale zaś gracze Piasta Wadowice przegrywali z Czarnovią 0-2 do przerwy a remis wywalczyli na 3 sekundy przed końcem spotkania i dzięki walce do końca dostali się do finału. Najmniej emocji przyniósł mecz o 3 miejsce, który całkowicie odpuścili zawodnicy Kolorado przegrywając aż 12-4!

            Wszyscy zebrani zgodnie podkreślali, że Turniej był znakomitą okazją do integracji środowiska piłkarskiego jak również promocją piłki nożnej w środowisku lokalnym.


1

2