Turniej Czterech Narodów – zwycieztwo polski

53
DSC2937

 Turniej Czterech Narodów
 Zwycięstwo Polski w turnieju

Polska zdobyła pierwsze miejsce w rozegranym  w Zielonej Górze turnieju. W trzecim dniu rozgrywek poznaliśmy ostateczne rezultaty.

Zwycięstwo Norwegii nad Walią 2:0 (2:0) zapewniło Wikingom trzecie miejsce kosztem pokonanych Walijczyków.

Polska – Mołdawia 5:2  (3:0)

1-0 Popławski Artur 3’, 2-0 Krawczyk Daniel 8’, 3-0 Budniak Paweł 12’, 3-1 Podlesnov Leonid 26’, 3-2 Vasile Aarlet 27’, 4-2 Popławski Artur 38’, 5-2 Kiełpiński Marcin 40’.

W kolejnym meczu Polacy prowadząc trzema bramkami stracili dwa gole, ale jakże w odmiennej scenerii niż dwa dni temu. Tym razem drugi gol dla naszych rywali padł w dość kuriozalny sposób, bo w wyniku intuicyjnego kopnięcia Vasilea przez całe boisko skutkiem czego piłka przelobowała naszego  bramkarza.  W polu nasi gracze nie odpuszczali przeciwnikowi przez cały okres gry co zaowocowało kolejnymi trafieniami w ostatnich minutach spotkania.

Przewodniczący Kazimierz Greń: – Przed turniejem zakładaliśmy, że wygramy te zawody, ale w sporcie nigdy nie można wszystkiego przewidzieć. Zagraliśmy dobre spotkania, nie licząc przestoju w drugiej połowie meczu z Norwegią. Jesteśmy  bogatsi o nowe doświadczenie i spory materiał szkoleniowy, który z pewnością ułatwi tworzenie zespołu zdolnego  nawiązać walkę z najlepszymi w Europie a może nawet w świecie. Takie mamy cele na przyszłość.

 DSC2937

 DSC2948