Artykuł Onet.pl

46

Polska rozgromiła Gibraltar w meczu towarzyskim

W pierw­szym meczu to­wa­rzy­skie­go tur­nie­ju roz­gry­wa­ne­go w Kro­śnie, re­pre­zen­ta­cja Pol­ski w fut­sa­lu roz­gro­mi­ła ekipę Gi­bral­ta­ru 13:1 (6:1).

Polska – GibraltarFoto: Media

Prawdziwy festiwal strzelecki rozpoczął Michał Wojciechowski, a później bramki zdobywali: Dominik Solecki (dwie), Marcin Kiełpiński (dwie), Michał Kubik (dwie), Mateusz Jakubiak (dwie), Przemysław Dewucki 28, Artur Popławski 40 (dwie) oraz nawet bramkarz Rafał Krzyśka, który zdobył gola po celnym uderzeniu z przedłużonego rzutu karnego.

– Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie i jasno udowodnić, ze jesteśmy wyżej notowanym zespołem. Na początku zespół był nieco spięty i było dużo niedokładność, chociaż od początku zarysowała się nasza przewaga. Uderzenie Wojciechowskiego rozwiązało jednak worek z bramkami. Podobało mi się, że zespół walczył o każdą piłkę i nie kalkulował, tylko dążył do zdobycia kolejnych bramek – zauważył Kazimierz Greń, przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

W innym meczu pierwszego dnia krośnieńskiego turnieju Białoruś wygrała z Turcją 5:1 (1:1). W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się z Turcją. – Głęboko wierzę w zwycięstwo z Turcją. Przypominam, że krok po kroku budujemy nową reprezentację. Dzisiaj wygraliśmy, ale już musimy myśleć o jutrzejszym boju z Turkami – dodał Greń.

Źródło: Onet.pl